Jesteśmy dla Was!

Redakcja

"Głos Pomorza" wychodzi nieprzerwanie od 1952 roku. Jest pierwszą powojenną gazetą w regionie koszalińskim i słupskim i jednym z najstarszych codziennych pism w Polsce.

Przez wiele lat gazeta nosiła tytuł "Głos Koszaliński" i w sześciu lokalnych mutacjach docierała do czytelników w głównych miastach regionu i poszczególnych powiatach. W 1975 roku w związku z reformą administracyjną kraju dziennik zmienił swą nazwę na "Głos Pomorza" i do czasu nowego podziału administracyjnego w 1999 roku ukazywał się w województwie koszalińskim i słupskim.

Na początku przemian demokratycznych w kraju "Głos Pomorza" został sprywatyzowany. Od lipca 1991 roku wydawcą gazety był Koncern Wydawniczy "Forum", w którym początkowo udziały mieli lokalni przedsiębiorcy. Od marca 1995 roku 100 procent udziałów w KW "Forum" wykupił norweski koncern Orkla Media. Orkla Media dotąd zainwestowała w Polsce w dziennik ogólnopolski "Rzeczpospolita" i 13 dzienników regionalnych. Od 2005 roku w wyniku fuzji dwóch spółek wydawniczych: Szczecin Press oraz Dziennikarskiej Oficyny Wydawniczej "Rondo" powstały "Media Pomorskie" sp. z o.o., które są wydawcą trzech czołowych tytułów regionalnych na Pomorzu Środkowym i Zachodnim: "Głosu Pomorza", "Głosu Koszalińskiego/Głosu Słupskiego" oraz "Głosu Szczecińskiego".

Strategia wydawcy zakłada, że solidny fundament ekonomiczny jest najlepszą gwarancją wolności słowa i prasy; wydawca chroni swobodę redagowania gazety i uniemożliwia ingerowanie w linię programową pisma. Niezależność dziennikarzy jest zagwarantowana w "Zasadach Wydawniczych gazet grupy Orkla Press Polska", przyjętych przez Zarząd Spółki w 2004 roku i ściśle przestrzeganych w redakcji. "Głos Pomorza" jest również członkiem Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

12 stycznia 2007 nastąpiły kolejne zmiany. "Głos Koszaliński" połączył się z koszalińską edycją "Głosu Pomorza" a "Głos Słupski" ze słupską edycją "Głosu Pomorza". Było to o tyle proste, że gazety te są własnością jednego wydawcy - brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Mecom, który w połowie 2006 roku przejął udziały grupy Orkla Press.

Tak więc od 12 stycznia 2007 r.. na obszarze dawnego województwa koszalińskiego ukazuje się "Głos Koszaliński", a na obszarze dawnego województwa słupskiego "Głos Pomorza".

Gazeta ma czytelny i przystępny układ, stałe dodatki tematyczne: Dom, Praca i Nauka, Automania, Pieniądze, Magazyn, Zdrowie, Market. W soboty nasi czytelnicy otrzymują dodatek Weekend z Głosem.
reklama

Każdy z naszych czytelników znajdzie w nich coś ciekawego i użytecznego. "Głos Pomorza" codziennie dostarcza najpełniejszej rzetelnej i obiektywnej informacji o wszelkich wydarzeniach życia społecznego, gospodarczego i politycznego Pomorza Środkowego, kraju i świata; czyni to w formie przystępnej, dlatego jest gazetą dla całej rodziny.

Dziennik jest otwarty na różnorodne poglądy, udostępnia łamy wszystkim opcjom politycznym, jest niezależny od władzy i obiektywnie pisze o jej działaniach. Przede wszystkim jednak jest otwarty na problemy i opinie czytelników, zwykłych mieszkańców Pomorza Środkowego. Ma to odzwierciedlenie w naszym nadrzędnym haśle: "Poznaj siłę swojego głosu".

Dziennikarze "Głosu Pomorza" codziennie interweniują w imieniu czytelników gazety. Trudno byłoby wymienić akcje redakcyjne organizowane dla i przy współpracy społeczności lokalnych. Dziennik jako regionalna gazeta obywatelska nie tylko informuje, ale także aktywnie włącza się w rozwiązywanie problemów tychże społeczności, uważając to za swoją misję i najważniejsze zadanie.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie