Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jeszcze szukają chętnych do projektu "Młodzi w biznesie"

Zbigniew Marecki
Do 15 marca przedłużono przyjmowanie zgłoszeń młodych osób, które chcą otrzymać pomoc przy otwarciu własnej firmy w ramach projektu "Młodzi w biznesie".
Do 15 marca przedłużono przyjmowanie zgłoszeń młodych osób, które chcą otrzymać pomoc przy otwarciu własnej firmy w ramach projektu "Młodzi w biznesie".
Do 15 marca przedłużono przyjmowanie zgłoszeń młodych osób, które chcą otrzymać pomoc przy otwarciu własnej firmy w ramach projektu "Młodzi w biznesie".

Prowadzą go wspólnie Akademia Pomorska i Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku. Projekt pierwotnie był przeznaczony dla osób w wieku od 18 do 24 lat. Teraz górną granice wiekową wydłużono o rok - do 25 lat.
W projekcie mogą wziąć w udział absolwenci szkół zawodowych, średnich oraz absolwenci studiów licencjackich. Ponadto mogą się zgłaszać się bezrobotni, którzy studiują w systemie zaocznym lub wieczorowym.

Zobacz także: Masz pomysł na biznes? Skorzystaj z szansy urzędu pracy i Akademii Pomorskiej

Uczestnikami projektu mogą być osoby bezrobotne, które są zameldowane w Słupsku lub powiecie słupskim i zamierzają prowadzić działalność gospodarczą. Nie mogą też posiadać zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

- Kolejna modyfikacja projektu polega na tym, że przyjmujemy także zgłoszenia od osób, które poszukują pracy, a nie są zarejestrowani jako bezrobotni. W tym kontekście myślimy o osobach niepełnosprawnych - mówi Aleksander Dańczak, nadzorujący ten projekt w Biurze Funduszy Zewnętrznych Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Zobacz także: Jeszcze można się zgłosić do projektu "Młodzi w biznesie"

Jak się dowiedzieliśmy, wśród zainteresowanych projektem brakuje osób, które będą preferowaną grupą beneficjentów. Chodzi o osoby zarejestrowane jako bezrobotne, mieszkające w gminach słabych strukturalnie (Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kępice, Potęgowo, Smołdzino) oraz osoby zarejestrowane jako bezrobotne zamieszkujące tereny zdegradowane miasta Słupska (ul. Wojska Polskiego, Kołłątaja, Wileńska, Żeromskiego, Mickiewicza, Reymonta, Wyspiańskiego, Solskiego, Krasińskiego, Staszica, Niedziałkowskiego, Konopnickiej, Starzyńskiego, Tuwima, Deotymy, Wolności, Kopernika, Sienkiewicza i Anny Łajming) oraz osoby niepełnosprawne.

Organizatorzy projektu na początek nie oczekują bardzo dokładnego biznesplanu. Zainteresowani muszą jednak napisać, jaki typ działalności chcieliby realizować i na co zamierzają wydać dotację. Jeśli mają wątpliwości, mogą skorzystać z pomocy organizatorów.

Weryfikacja pomysłów odbędzie się podczas rozmów kwalifikacyjnych. Na wsparcie będą mogli liczyć jedynie autorzy 24 najciekawszych pomysłów na własną firmę. Te osoby otrzymają dotacje pieniężne w wysokości do 40 tys. zł oraz wsparcie pomostowe, czyli 1500 zł miesięcznie dotacji w pierwszym roku prowadzenia biznesu.

Zainteresowani powinni się zgłaszać do Biura Funduszy Zewnętrznych Akademii Pomorskiej przy ul. Arciszewskiego 22A, pokój 31, tel. 59 84 00 513, e-mail: [email protected]. Szczegóły na stronie www.mlodziwbiznesie.eu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza