Joanna Wołosz w finale klubowych mistrzostw świata!

Grzegorz Bawół
Sylvia Dabrowa
W sobotę Prosecco Doc Imoco Conegliano z Joanną Wołosz w składzie, ograło brazylijski Genau Minas 3:0 (25:12, 25:17, 25:21) w półfinale siatkarskich klubowych mistrzostw świata w tureckiej Antalyi. W wielkim finale mistrzynie Włoch zmierzą się z drużyną gospodarzy turnieju.

Prosecco Doc Imoco Conegliano - Genau Minas 3:0

Prosecco Doc Imoco Conegliano po raz trzeci z rzędu wystąpi w wielkim finale klubowych mistrzostw świata. W 2019 roku w Chinach udało im się pokonać Eczacibasi Dynavit Stambuł. Natomiast dwa lata później (przerwa spowodowana pandemią Covid-19) w stolicy Turcji przegrały z VakiBank Spor Kulubu.

W niedzielę ekipa Joanny Wołosz zagra właśnie z jednym z wyżej wymienionych klubów, gdyż Eczacibasi i VakiBank zmierzą się ze sobą jeszcze dziś w półfinale. Polka była częścią włoskiego zespołu w obu finałach i sama stanie przed szansą na zdobycie kolejnego medalu klubowej mistrzyni świata.

W sobotę polska rozgrywająca zdobyła pięć punktów (dwa po bloku i jeden po ataku).

Drużyna Joanny Wołosz była najlepsza w grupie KMŚ. Prosseco Doc Imoco Conegliano pokonało zarówno Dentil Praia Clube i Eczacibasi. W tych spotkaniach, jak i w całym turnieju, straciły tylko jednego seta.

Prosecco Doc Imoco Conegliano - Gerdau Minas 3:0 (25:12, 25:17, 25:21)

Joanna Wołosz

Karierę sportową zaczęła w miejscowym Truso Elbląg. Od 2006 roku grała w barwach Gedanii Gdańsk i uczęszczała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. W Gedanii Gdańsk, zdobyła mistrzostwo kadetek oraz wicemistrzostwo juniorek, także 2008 roku zdobyła mistrzostwo Polski juniorek. W 2009 roku wywalczyła awans do mistrzostw Świata juniorek. Była pierwszą rozgrywającą kadry juniorek. W 2010 została powołana przez trenera reprezentacji Polski seniorek – Jerzego Matlaka na turniej Volley Masters Montreux i na Mistrzostwa Świata. Obecnie zawodniczka włoskiego klubu Imoco Volley