Judo. 11 medali gryfitów na słupskm turnieju

Aż 11 medali zdobyli młodzi judocy Gryfa-3 Słupsk w VII Międzynarodowym Turnieju Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego w Słupsku. Startowało 202 zawodników i zawodniczek z 16 klubów z Polski oraz z dwóch klubów z Niemiec - Judo Verein Wittenburg i Judo Klub Schwerin.
Judo. VII Miedzynarodowy Turniej im. Zbyszka Kwiatkowskiego w Slupsku

Judo. VII Międzynarodowy Turniej im. Zbyszka Kwiatkowskiego w Słupsku

Na wyróżnienie zasługuje Paweł Granicki z grupy dzieci. W swojej wadze miał aż 22 rywali i musiał stoczyć 5 walk, by zostać zwycięzcą. Dobrze spisał się Robert Błoński, wygrał wszystkie swoje walki przed czasem i został ogłoszony najlepszym zawodnikiem STS Gryf-3.

W kategorii dzieci z gryfitów czołowe miejsca zdobywali: 1. Daniel Piszko (26 kg), Maciej Młyński (29 kg), Granicki (32 kg), 2. Anna Nazaruk (54 kg), Czarek Kochanowski (32 kg), Gabriel Koszewski (50 kg). Młodzicy: 1. Robert Błoński (50 kg), 2. Iza Bazyk (36 kg), 3. Kamila Nazaruk (40 kg), Jakub Konecki (38 kg), Tomasz Błoński (42 kg).

W punktacji drużynowej wygrał Samuraj Koszalin (22 pkt) przed Olimpią Grudziądz (21 pkt) i Gryfem-3 Słupsk (20 pkt).

Sponsorzy

Zawody nie doszłyby do skutku, gdyby nie pomoc Urzędu Miejskiego w Słupsku, Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, wójta gminy Kobylnica, pracowni poligraficzno-reklamowej Seritext w Słupsku, dyrektora SP nr 5 w Słupsku.