Judo. Bracia Błońscy zdobyli medale w Niemczech

Rafał Szymański
Od lewej stoją: Roman, Tomasz i Rafał Błońscy.
Od lewej stoją: Roman, Tomasz i Rafał Błońscy. Fot. Archiwum Gryfa-3 Słupsk
Trzy medale wywalczyli judocy Gryfa-3 Słupsk w Bremie w Niemczech, gdzie odbył się międzynarodowy turniej. Startowało 700 zawodników z Polski, Niemiec, Holandii, Belgii i Austrii.

Województwo pomorskie reprezentowała trójka z Gryfa-3 Słupsk: Tomasz, Rafał i Roman Błońscy, którzy godnie reprezentując nasz region, wywalczyli trzy medale.

Do 66 kg w grupie wiekowej U-17 Rafał zdobył srebrny medal, po wygraniu czterech pierwszych walk. W finale nieznacznie uległ na yuko w dogrywce zawodnikowi klubu KS Luneburg z Niemiec, Christophowi Siegelowi.

Najmłodszy z braci Tomasz, do 43 kg w grupie wiekowej U-14 zdobył złoty medal, po wygraniu kolejno czterech walk, w finale pokonał Tonego Kreiche ze Sportschule Frankfurt nad Odrą. Do lat 23 Roman
Błoński w wadze do 81 kg zdobył srebro. W finale uległ Janowi Mark Janmaat - reprezentantowi Holandii. Wyjazd judoków był możliwy dzięki pomocy Rafała Safadera (RWS CETUS).