Judo. Gryf-3 i Piast w Bytomiu

(res)
Judo. Gryf-3 i Piast w Bytomiu sxc
275 zawodników z blisko 70 klubów Polski oraz zawodnicy z Czech wystartowali w Otwartym Pucharze Polski U 17-Liberty Cup juniorów młodszych. Zmagania odbyły się w Bytomiu. Judocy z naszego regionu przywieźli dwa medale.

Turniej judo w Bytomiu

Z 7 startujących zawodników Gryfa-3 Słupsk jeden zdobył medal. Do 50 kg Tomasz Błoński wywalczył brąz. Stoczył pięć walk, pokonując kolejno reprezentantów Bytomia, Wrocławia, Gliwic.

Przegrał tylko jedyną walkę o wejście do finału z zawodnikiem gospodarzy z Czarnych Bytom Patrykiem Walczykiem nieznacznie przez yuko. W spotkaniu o trzecią pozycję pokonał w pierwszej minucie Rafała Terleckiego z Politechniki Białystok zakładając skutecznie trzymanie.

Blisko medalu był Patryk Kastner do 60 kg. Był piąty. Stoczył aż sześć walk ale w decydującej przegrał z Szymonem Jasińskim z Galonu Gdynia.

Dalsze miejsca zajęli: Przemysław Błoński, Jakub Konecki, Robert Błoński, Jakub Siedlikowski i Paweł Granicki. Wyjazd Gryfa-3 wsparł Józef Konecki nakłaniając firmy: OKTAN-Brzeski, Grzenkowicz, Stikar-Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Katarzyna Wsuł-Wołyniak oraz SOSiR do pomocy.

W zmaganiach uczestniczył także Mateusz Winiarczyk z Piasta Wrzeście. Rywalizował w wadze do 55 kg. Zajął trzecią pozycję w wadze, w której rywalizowało 43 zawodników. W pojedynku o brąz pokonał Konrada Kołeckiego z Koki Jastrzębie już w piątej sekundzie rzucił rywale na matę.