Judo. Osrebrzeni Szycko i Bielawa. Brąz wywalczył Martyna

Oliwia Szycko (z lewej) zadowolona była na koszalińskim podium
Oliwia Szycko (z lewej) zadowolona była na koszalińskim podium Fot. TS Judo Gryf Słupsk
W koszalińskiej hali sportów walki trzy medale (dwa srebrne, jeden brązowy) wywalczyli przedstawiciele Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk, którzy tym samym potwierdzili, że w każdej grupie wiekowej mają bardzo walecznych wojowników. Szkoda, że zabrakło złota.

W sobotę w Koszalinie odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w judo. Rywalizowało ponad 140 zawodników i zawodniczek z roczników 2006-2007 z dwudziestu trzech klubów z czterech województw. Głównym organizatorem imprezy był Zachodniopomorski Związek Judo w Koszalinie

W grupie dziewcząt w kategorii wagowej 63 kg udanie rywalizowała Oliwia Szycko. Słupszczanka bardzo pewnie wygrała walki eliminacyjne i tylko w pojedynku finałowym zabrakło jej trochę szczęścia. Walka o złoty medal była bardzo wyrównana i o zwycięstwie zadecydowała dogrywka, w której nieznacznie lepszą okazała się jej przeciwniczka, którą była Amelia Bagniewska (UKS Kodokan Toruń). Ostatecznie Szycko wywalczyła srebrny krążek.

Również srebro, ale już w stawce chłopców), zdobył Łukasz Bielawa (60 kg). Słupski judoka bardzo pewnie zakwalifikował się do finału. Ostatecznie w najważniejszym pojedynku dał się na początku zaskoczyć swojemu rywalowi (był nim Kacper Dorawa z koszalińskiej Gwardii) i nie zdołał później odrobić straty punktowej. Gryfita potwierdził swoje ogromne możliwości.

Brązowy medal wywalczył Jakub Martyna w wadze do 50 kg. Gryfita wrócił po kontuzji i ma pewne braki techniczne. Nadrabiał to ogromną ambicją i determinacją podczas walk. Jego bilans to: dwa zwycięstwa i dwie porażki.

W kategorii do 52 kg bardzo ambitnie walczyła Julia Gorzkowska. Był to pierwszy start słupskiej judoczki w tak poważnym turnieju i zajęcie piątej pozycji potwierdziło, że w przyszłości jest w stanie rywalizować o medale.

Na siódmym miejscu sklasyfikowano Zuzannę Martynę (57 kg) i Adriana Jakubińca (66 kg).

11 listopada (czwartek) judocy ze Słupska walczyć będą w turnieju Jigoro Kano w Poznaniu, a pod koniec listopada wystąpią w Pile, gdzie odbędą się mistrzostwa Polski młodzików.