Judo: Słupszczanie z Gryfa rywalizowali w Toruniu

Z lewej Katarzyna Znamirowska
Przedstawiciele TS Judo Gryf Słupsk byli w Toruniu. Tam uczestniczyli w turnieju Copernicus Judo Cup, w którym zajmowali czołowe miejsca, a za nie otrzymali medale.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: młodzicy i juniorzy młodsi. Gryfici zdobyli łącznie 6 medali. Na toruńskich matach najlepiej zaprezentował się Hubert Żuk (waga 90 kg), który w kat. młodzika zajął pierwszą lokatę (złoto). Ten judoka dodatkowo startował w kat. juniorów mł. i wywalczył III lokatę (brąz). Drugie miejsca (srebrne medale) zdobyli: Łukasz Bielawa (55 kg ), Oliwia Szycko (70 kg), Katarzyna Znamirowska (+70 kg). Trzeci był Adrian Jakubiniec (60 kg) i otrzymał krążek z brązu. W wadze 66 kg Andrzej Heimrath przegrał walkę o brązowy medal i zajął V miejsce. Inni zawodnicy i zawodniczki przegrali boje w eliminacjach. W dniach 12-13.12 słupscy młodzicy walczyć będą w MP w Poznaniu.