Judo. Wielki sukces Gryfa-3 na 40 lecie dyscypliny nad Słupią

Weronika Przybysz - brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek.
Weronika Przybysz - brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek. Fot. Archiwum Gryfa-3 Słupsk
Brązowy medal mistrzostw Polski juniorek zdobyła w Opolu Weronika Przybysz z Gryfa-3 Słupsk. Wygrała trzy walki, jedną przegrała.

Drużynowo

Drużynowo

W klasyfikacji klubowej wśród chłopców zwyciężył GKS Czarni Bytom, wśród dziewcząt najlepszy okazał się AZS AWFiS Gdańsk. Gryf-3 Słupsk zajął 27. miejsce.

To był ostatni start Weroniki wśród juniorek. Przybysz walczyła w wadze do 48 kg. Zwyciężyła w trzech walkach. Decydujący pojedynek o brązowy medal wygrała przez juko z zawodniczką Dorotą Adamską (UKS Narew Łapy).

Weronika tym medalem potwierdziła swoje wysokie umiejętności zarówno techniczne jak i taktyczne oraz potwierdziła przynależność do czołówki krajowej w tej kategorii wagowej - komentuje Irena Waszkinel, jej trenerka.

Zawodniczka jest bardzo ambitna i pracowita. W maju pisać będzie maturę, a jednak znalazła czas, by doskonale przygotować się do mistrzostw. Uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Słupsku.

W zawodach startowali również inni judocy Gryfa-3. Paulina Pacucha (63 kg), Roman Błoński oraz Jacek Mackus (73 kg), ale starty zakończyli na eliminacjach. Tylko Jacek Mackus wychodził walczyć w czterech pojedynkach. Dwa wygrał, dwa przegrał. Zajął 12. miejsce. - Usprawiedliwieniem niech będzie fakt, że w wadze startowało najwięcej, 64 zawodników - komentuje Waszkinel.

W zawodach startowało 414 zawodników i zawodniczek ze 107 klubów.
Brąz Weroniki to wspaniały prezent na 40-lecia sekcji judo w Słupsku. Oficjalne obchody odbędą się 26 czerwca na stadionie 650-lecia przy ul. Madalińskiego.