Judocy Gryfa-3 lubią brąz

(res)
Archiwum Gryfa-3 Słupsk
Trzy brązowe medale zdobyli judocy Gryfa-3 Słupsk w międzynarodowym Pucharze Polski w kategorii młodzików i juniorów. Zmagania odbyły się w Łodzi.

W zawodach tych wystartowało ponad 400 zawodników z 59 klubów z Polski oraz reprezentanci Ukrainy, Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii i Słowacji. Na podium stanęli Rafał Błoński (81 kg, na zdjęciu pierwszy z prawej), Anna Nazaruk (63 kg) oraz Jakub Nawrot (46 kg).

Błoński stoczył 4 walki (3 wygrane przed czasem). Szczególnie efektownie rozstrzygnął walkę o brąz z Sebastianem Banaszkiem z Warszawy. Starcie trwało ok. 20 sekund. Słupszczanin sprowadził swojego rywala do parteru i założył skuteczną dźwignię na staw łokciowy.

Nazaruk w walce o brązowy medal pokonała Nel Licznerską (Bydgoszcz), wykonując rzut uchi-mata. Nawrot ponownie pokazał, że należy do czołówki krajowej w tej kategorii wiekowej.

W drodze po brązowy medal stoczył 5 walk (4 wygrane). Z pozostałych gryfitów punktowane 9. miejsce zajął Łukasz Gołojuch (50 kg).