Julia Olszewska jest kolekcjonerką medali z Mistrzostw Polski

Gest Julii Olszewskiej  jest wymowny, bo była pierwsza na 1000 m
Gest Julii Olszewskiej jest wymowny, bo była pierwsza na 1000 m
Niezwykle pracowity okres ma juniorka Julia Olszewska. Kajakarka Piasta Agrochem Człuchów zdobyła 3 medale podczas mistrzostw Polski, które odbyły się na Malcie w Poznaniu. Wielkie brawa za sukcesy.

Malta to część Poznania. Południową część Malty zajmuje sztuczne Jezioro Maltańskie, na którym odbyły się trzydniowe mistrzostwa Polski juniorów w kajakarstwie z udzialem chłopców i dziewcząt. Na maltańskim torze regatowym udanie rywalizowała 18-letnia Julia Olszewska, dwukrotna brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw Europy w K-1 i K-2 oraz uczestniczka mistrzostw świata.

Kajakarka człuchowskiego klubu Piast Agrochem spisała się bardzo dobrze w K-1 na 1000 m i nie dała szans swoim rywalkom. Olszewska wygrała i zdobyła złoty medal. Jej czas to 4.12,859 min. Druga była Adriana Kąkol (KKW 1929 Kraków). Trzecie miejsce zajęła Sandra Ostrowska (Motława Gdańsk).

Niezwykle emocjonujaca była rywalizacja w K-1 na 200 m. W niej Olszewska musiała ustąpić miejsca koleżance z reprezentacji Polski i swojej partnerce z K-2 na ME i MŚ Julii Wieczorek (Stomil Poznań) - Spóźniłam trochę start i musiałam gonić konkurentki. Do wyprzedzenia mojej imienniczki niewiele brakowało. Srebro też jest ładne - tak skomentowała ten swój wyścig finałowy Julia Olszewska, tegoroczna wicemistrzyni Polski w K-1 na 200 m. Taka sama kolejność była w K-1 na 500 m. Na podium stanęły według kolejności: 1. Wieczorek, 2. Olszewska, 3. S. Ostrowska. - Spodziewałem się medali mojej podopiecznej, która ostatnio miała bardzo napięty kalendarz startów w najwazniejszych imprezach 2018 roku. Na treningach pracowała bardzo solidnie i zebrała efekty. Zadowolony jestem z jej postawy, bo czyni postępy i z zawodów wyciąga wnioski i zdobywa doświadczenie - stwierdził Jerzy Opara, trener trzykrotnej medalistki MP.