sportowy24
  Julia Olszewska z brązowymi medalami mistrzostw Europy w...

  Julia Olszewska z brązowymi medalami mistrzostw Europy w Auronzo

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Julia Olszewska z brązowymi medalami mistrzostw Europy w Auronzo
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Ze zbioru organizatora

  Sprawdziły się przewidywania, że kajakarka człuchowskiego klubu Piast Agrochem Julia Olszewska jest należycie przygotowana do sezonu. I to się potwierdziło już podczas tegorocznych mistrzostw Europy juniorów w Auronzo (Włochy).
  Osiemnastolatka startowała w trzech konkurencjach na dystansach olimpijskich i zdobyła dwa medale . Obydwa były koloru brązowego. Krótko mówiąc, Julia polubiła brąz. W K-1 na 200 m była trzecia z czasem 43,52 s. Szybsze były tylko od niej Białorusinka (I miejsce - 42,36 s) i Węgierka (II lokata - 43,10 s). Olszewska w K-2 na 500 m startowała razem z Julią Wieczorek (Stomil Poznań). Duet człuchowsko-poznański minął linię mety na trzeciej pozycji, osiągając czas 1.46,32 min.
  Na najwyższym stopniu podium stanęły Dunki (1.45,38 min). Drugie były Czeszki z czasem 1.45,70 min. W K-4 Olszewska płynęła wspólnie z Sandrą Ostrowską (Motława Gdańsk), Nicolą Gapską (Zawisza Bydgoszcz) i Julią Górską (Włókniarz Chełmża). Polska czwórka była na piątym miejscu.

  - Najbardziej jestem zadowolona ze startu w jedynce. Warunki rywalizacji były trudne, ponieważ wiał bardzo mocny wiatr, ale to nie przeszkodziło mi w zdobyciu brązu. Wyścig finałowy rozegrałam bardzo dobrze taktycznie - oceniła Julia Olszewska. - Teraz przede mną i koleżankami kolejna wielka impreza. Będą to mistrzostwa świata juniorów, które zaplanowane są w Bułgarii od 26 do 29 lipca. Obecnie przebywam na zgrupowaniu kadry narodowej w Wałczu - dodała uszczęśliwiona dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy.

  Trenerem obrązowionej Julii Olszewskiej jest Jerzy Opara.

  - Przed moją podopieczną niezwykle intensywny okres tytanicznej pracy. Julia dysponuje ogromną mocą i cechuje ją duża swoboda rywalizacji - tak ocenił potencjał Olszewskiej Jerzy Opara, dwukrotny olimpijczyk, srebrny medalista olimpijski z Montrealu, twórca sukcesów człuchowian.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Najczęściej czytane

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone