Juniorka Julia Olszewska bardzo blisko podium Mistrzostw Świata

fen
Julia Olszewska popłynęła na maksa w mistrzostwach świata.
Julia Olszewska popłynęła na maksa w mistrzostwach świata. Ze ZBIORU JULII OLSZEWSKIEJ
Wielki talent potwierdziła Julia Olszewska. Kajakarka Piast Agrochem Człuchów nie zdobyła wprawdzie medalu, ale była bardzo blisko podium w mistrzostwach świata juniorów.

Na torze regatowym w bułgarskim Płowdiw zakończyły się mistrzostwa świata juniorów i U-23 w sprincie kajakowym. Rywalizowali najlepsi zawodnicy i zawodniczki z 63 państw z całego świata. Wśród uczestniczek była 18-letnia Julia Olszewska, dwukrotna brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw Europy w K-1 i K-2.

Kajakarka Piasta Człuchów spisała się bardzo dobrze, ale do pełni szczęścia zabrakło medalu, a był on w jej zasięgu.

Podopieczna trenera klubowego Jerzego Opary ostatecznie była czwarta z czasem 41,130 s w K-1 na 200 m.

Miejsce o najniższy stopień na podium przegrała z Włoszką Irene Bellan - 40,864 s. Wygrała Węgierka Alida Dora Gazso -40,548 s.

Druga była Białorusinka Ina Sauchuk - 40,623 s. W K-2 na 500 m Olszewska płynęła z Julią Wieczorek (Stomil Poznań).

Ten duet uplasował się na piątym miejscu. Przedstawicielka klubu z Człuchowa rywalizowała też w K-4 na 500 m (oprócz Olszewskiej w składzie były jeszcze: Sandra Ostrowska, Wieczorek i Agata Zielińska).

W tej konkurencji polska osada przypłynęła na metę jako siódma. Teraz przed Olszewską start w mistrzostwach Polski juniorów, które będą na Malcie w Poznaniu (10-12.08).