Justyna Kowalczyk wygrała prolog Tour de Ski. Wyprzedziła Bjoergen o 0.4 sekundy!

Paweł Sikorski
Justyna Kowalczyk broni trofeum wywalczonego w TdS rok temu.
Justyna Kowalczyk broni trofeum wywalczonego w TdS rok temu. Jarosław Marendziak
Justyna Kowalczyk wygrała w Oberhofie bieg narciarski na 3,1 km techniką dowolną. Polka, która broni trofeum, wyprzedziła Norweżkę Marit Bjoergen zaledwie o 0,4 sekundy.

Zawodniczka z Kasiny Wielkiej wystartowała jako 68. Na pierwszym punkcie pomiarowym była dopiero szósta, ale znakomicie podkręciła tempo i zdołała uzyskać czas, który zagwarantował jej zwycięstwo.

Druga była faworytka Marit Bjoergen. Norweżka pogubiła się nieco na zjeździe i straciła do triumfatorki 0,4 sekundy.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Moja taktyka polegała na tym, żeby nie zaczynać za szybko, a zachować siły na końcówkę - mówiła tuż po wyścigu Kowalczyk.

Pozostałe Polki zawiodły. Sylwia Jaśkowiec zajęła 51. miejsce (strata 32,6 s), Ewelina Marcisz 56. (35,5), a Paulina Maciuszek 68.