Jutrzenka Płock - Słupia Słupsk 28:26

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Słupia Słupsk przegrała mecz w Płocku.
Słupia Słupsk przegrała mecz w Płocku. Archiwum
Udany rewanż Jutrzenki za porażkę w I rundzie. Słupia przegrała szósty mecz w I lidze edycji 2014/2015

Nie udała się zimowa wyprawa do Płocka. Do niedzielnego spotkania słupskie szczypiornistki przystąpiły prosto z podróży i z autobusu wyszły na rozgrzewkę. Początek rywalizacji był bardzo wyrównany.

W 13. minucie było 5:5. Od tego stanu remisowego nastąpił dobry okres gry Słupi, która odskoczyła na 13:10, ale w samej końcówce pierwszej połowy słupska drużyna zaczęła pudłować w dogodnych sytuacjach rzutowych i popełniać błędy w obronie. Wykorzystała to Jutrzenka, która zmniejszyła straty do jednej bramki przed zejściem obydwu zespołów na przerwę. W drugiej połowie były większe emocje. Walka odbywała się gol za gol. W 47. minucie zrobiło się 21:21, a w 58. minucie - 26:26. Przy tym remisowym wyniku najskuteczniejsza snajperka słupskiej ekipy na boisku w Płocku, Małgorzata Trawczyńska, nie potrafiła wykorzystać rzutu karnego.

W tym momencie miejscowe szczypiornistki dostały wiatr w żagle i uwierzyły w to, że mogą wygrać ze Słupią. I tak też się stało. Warto zaznaczyć, że w końcowym fragmencie konfrontacji akcje w wykonaniu słupszczanek przestały się zazębiać. Co z tego, że zawodniczki ze Słupska starały się ambitnie walczyć, szarpały w polu, ale nie dały rady, by powstrzymać rozpędzone szczypiornistki w dwóch istotnych akcjach dla całego meczu. - Bardzo szkoda tego przegranego meczu różnicą dwóch goli. Pierwsza połowa pokazała, że byłyśmy w stanie ograć Jutrzenkę. W drugiej odsłonie zabrakło trochę sił i lepszej skuteczności. Moje podopieczne obijały bramkarki w stuprocentowych sytuacjach. W kilku momentach zabrakło spokoju. Moja drużyna nie wykorzystała trzech rzutów karnych w niedzielę. Z tego drugiego przegranego meczu w rundzie rewanżowej musimy koniecznie wyciągnąć wnioski - stwierdziła Anita Unijat, trenerka Słupi.

Jutrzenka Płock - Słupia Słupsk 28:26 (13:14)
Dorobek golowy słupskich zawodniczek: Małgorzata Trawczyńska - 10, Patrycja Firkowska - 6, Anna Ilska - 3, Katarzyna Cieśla - 3, Agnieszka Łazańska - 2, Klaudia Domaros - 1, Kamila Kaczanowska - 1, Katarzyna Kowalczuk, Marcelina Budnicka. W bramce występowała Iwona Łoś.
Pozostałe wyniki meczów w 14.kolejce :Dwójka - KPR 28:27 (14:12), UKS PCM- AZS UMCS 32:20 (17:12), Sparta - SMS ZPRP 22:32 (14:16), Polonia - AZS Łączpol AWFiS 25:28 (12;16), Korona Handball - AZS AWF 28:19 (16:6). Następna seria grania zaplanowana jest na 14 lutego.