Kabat zagra w finale SALK

res
W dwóch spotkaniach zakończyła się rywalizacja Kabatu z Infocity w półfinale tegorocznych zmagań Słupskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. internet/archiwum

W drugie spotkanie lepiej weszli gracze Infocity, zdobywając przewagę na koniec kwarty 24:15. W drugiej kwarcie Kabat zmienił sposób gry w obronie, ustawił szczelną strefę, zmuszając przeciwników do rzucania z dystansu. To pomogło zdominować im rywala.

Kabat wygrał 25:9. Infocity za sprawą Pawła Skrzypka doprowadziło do remisu 52:52 po trzeciej kwarcie. Kosztowało to graczy Infocity sporo sił, co zdecydowało o ostatecznym rezultacie. W ostatniej kwarcie pod obiema tablicami brylował Sebastian Ścigała (zdobył 11 ze swoich 15 punktów), na któ­rego grę przeciwnicy nie mieli pomysłu. Ostatecznie Kabat pokonał Infocity 72:62 (15:24, 25:9, 12:19, 20:10) i zapewnił sobie grę w finale. Najskuteczniej grali: Kamil Izraelski (K) - 20 pkt i Krzysztof Kloc (I) - 16 pkt. Drugi półfinał nie rozstrzygnął kwestii awansu do finału, gdyż Lekarz Domowy zrewanżował się Eurowindowi za porażkę z pierwszej rundy i wygrał 81:62 (22:14, 14:19, 26:9, 19:20).

Spotkanie to było wyrównane tylko w pierwszej połowie, żadna z ekip nie potrafiła wyrobić sobie przewagi. Decydujący cios zadali Lekarze w trzeciej kwarcie, gdy dali swym rywalom rzucić tylko 9 punk­tów, sami zdobywając 26. Czwarta kwarta to już niemal sielanka, czyli spokojne pilnowanie wyniku przez prowadzących i może z wyjątkiem Dawida Mieczkowskiego pogodzenie się z wynikiem reszty ekipy. O awansie do finału zdecyduje trzecie spotkanie, które odbędzie się 1 kwietnia. Najskuteczniej grali: Przemysław Bonk (LD) 20 pkt. I D. Mieczkowski (E) 18 pkt. W spotkaniu o miejsca 5-9 młodzi gracze Półdystansu dość łatwo pokonali Bryzę Ustka 83:56 (17:12, 22:16, 19:15, 25:13). Najskuteczniejsi byli: Dawid Iciachow­ski (P) 27 pkt i Grzegorz Otoka (B) 21 pkt.