MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kadeci Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku zakończyli cykl obozów szkoleniowych [ZDJĘCIA]

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Kadeci Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku uczestniczyli w obozach szkoleniowych.
Kadeci Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku uczestniczyli w obozach szkoleniowych. ZSM w Słupsku
Uczniowie Zespołu Szkół Mundurowych w Słupsku na początku maja zakończyli coroczny cykl obozów szkoleniowych. Podczas trzydniowych ćwiczeń doskonalili umiejętności w zakresie strzelectwa, musztry czy udzielania pierwszej pomocy.

Na zajęciach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów młodzież z licealnych klas o profilu wojskowym, policyjnym, straży pożarnej i straży granicznej przeszła szereg szkoleń mających przybliżyć ich do pracy w służbach mundurowych.

Przy udziale funkcjonariuszy policji ze Szkoły Policji w Słupsku, kadeci-policjanci mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę z zakresu taktyki i techniki interwencji, daktyloskopowania i musztry policyjnej. Przeszli również szkolenie z działań w pododdziałach.

Uczniowie klas wojskowych szkolili się z przygotowywania tymczasowych stanowisk ogniowych i miejsc bytowania oraz przeszli kurs z samoobrony. Ponadto, kadeci mieli okazję wziąć udział w szkoleniu wojskowym przeprowadzonym przez żołnierzy z 7 Brygady Obrony Wybrzeża. Zajęcia dotyczyły terenoznawstwa i pierwszej pomocy medycznej na polu walki.

Nie mogło zabraknąć ćwiczeń ze strzelectwa z broni krótkiej i długiej. W ramach współpracy szkoły z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce kadeci doskonalili swoje umiejętności w strzelectwie (na symulatorze Śnieżnik) i z zakresu pierwszej pomocy medycznej. W ramach ustalonego scenariusza zajęć na terenie obozu kadeci pełnili służbę w kompaniach, utrzymywali ład i dyscyplinę.

Młodzi strażacy i strażnicy graniczni natomiast doskonalili swoje umiejętności i zdobywali wiedzę wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej w Ustce. Ponadto dla wszystkich obozowiczów kadra instruktorska przygotowała zajęcia ze szkolenia strzeleckiego, musztry, samoobrony, taktyki i z zagadnień pożarnictwa. Nie zabrakło również specjalnych pokazów dotyczących zagrożeń pożarowych.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza