Kamila Zawół z Czarnych Słupsk powołana do kadry

Paulina Gut (przodem) znalazła się w młodzieżowej kadrze Polski.
Paulina Gut (przodem) znalazła się w młodzieżowej kadrze Polski. Krzysztof Piotrkowski
Zawodnicy Czarnych Słupsk powołani zostali do kadr Polski w różnych kategoriach wiekowych. Wśród seniorek jest Kamila Zawół.

Polski Związek Bokserski ogłosił kadry narodowe we wszystkich kategoriach wiekowych na 2014 rok. W ich składzie są zawodnicy Czarnych Słupsk. W różnych kategoriach znalazło się aż pięciu zawodników klubu z ulicy Ogrodowej. Najważniejsza kadra seniorek ma w swoim składzie Kamilę Zawół.

Słupszczanka, mająca za sobą występy w mistrzostwach świata i Europy, obecnie boksuje w wadze do 54 kg. Miejsce w reprezentacji Zawół wywalczyła sobie udanym występem w rewanżu starcia z zeszłego roku z Irlandią w Kildare. Po porażce w pierwszym spotkaniu w drugim zawodniczka Czarnych pokonała Grainne Gavin.

W młodzieżowej kadrze Polskiego Związku Bokserskiego (17-18 lat) na 2014 rok znalazły się Paulina Gut - złota medalistka ubiegłorocznej XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (waga do 57 kg), Natalia Łykus - wicemistrzyni XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wadze do 60 kg i Karolina Ruszczyńska (51 kg).

Z mężczyzn do reprezentacji Polski juniorów (15-16 lat) powołany został Natan Konszewicz (57 kg).
Konszewicz miał niedawno boksować w irlandzkim miasteczku Johnstown, gdzie odbył się międzypaństwowy mecz pomiędzy Irlandią a drużyną z Polski, w której składzie znajdowali się młodzi (15-18 lat) zawodnicy klubów znad Wisły.

Niestety, ze względów formalnych nie został wpuszczony na pokład samolotu lecącego na wyspy i został w kraju. Spotkanie pod jego nieobecność zakończyło się remisem 12-12.