OPRAC.:
Mateusz Pietras
Wybitne występy Polaków w Pucharze Świata
Wybitne występy Polaków w Pucharze Świata PAP/JAKUB KACZMARCZYK
Polscy kajakarze po jedenastu medalach zdobytych w sobotę, w niedziele wywalczyli cztery. Kajakarki Maryna Klatt i Helena Wiśniewska zdobyły złoty medal K2 500. Wicemistrzynie olimpijskie z Tokio również z medalem.

Cztery podia w niedzielne przedpołudnie

Kajakarki Martyna Klatt i Helena Wiśniewska po świetnych wcześniejszych wyścigach, wygrały finał olimpijskiej konkurencji K2 500 m w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu. Na jeziorze Maltańskim drugą lokatę zajęły mistrzynie świata i wicemistrzynie olimpijskie - Karolina Naja i Anna Puławska. Za plecami polskich osad uplasowały się Dunki.

Klatt z Wiśniewską w sobotę wygrały finał dwójek na 200 m. Warto dodać, że Panie tworzą zespół od niedawna.

-Śmieję się, że akurat w Poznaniu to zawsze startujemy z większym zaangażowaniem i też z większą presją. Jesteśmy u siebie i chcemy pokazać się kibicom z jak najlepszej strony. Taki mamy styl wchodzenia w sezon. Takie starty służą nam też po to, by wyciągnąć z tego też błędy. Jesteśmy w dobrej formie, bo dobrze przepracowałyśmy okres przygotowawczy.

Powiedziała w sobotę Karolina Naja

Kolejne podium na polskiej ziemi zdobyli kanadyjkarze Norman Zezula i Aleksander Kitewski na olimpijskim dystansie C2 500 m.

Kanadyjkarze Juliusz Kitewski i Amelia Braun wygrali finał nieolimpijskiej konkurencji mikstów na 500 m w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu. Polacy wyprzedzili dwie osady z Ukrainy, a czwarty był inny polski duet: Norman Zezula i Julia Walczak.

Polscy kajakarze od początku Pucharu Świata prezentują się wyśmienicie. W sobotę wywalczyli siedem krążków. Z porannym, niedzielnym występem zgromadzili ich łącznie jedenaście.