Kapitalny Hurkacz w Montrealu. Wygrał ze Stefanosem Tsitsipasem!

MS
Wielką formę w turnieju Rogers Cup w Montrealu prezentuje Hubert Hurkacz. Polak pokonał w 2. rundzie imprezy Stefanosa Tsitsipasa, piątego tenisistę światowego rankingu 6:4, 3:6, 6:3. W następnej rundzie zmierzy się z Gaelem Monfilsem z Francji.

Starcie Hurkacza z Tsitsipasem długo przekładano. Panowie musieli czekać na mecz kilka godzin dłużej niż zakładano z powodu deszczu. W dodatku przeniesiono ich na kort nr 9, który nie dysponował systemem Hawk Eye. 22-letni Hurkacz miał więc obawy przed czwartym spotkaniem z Tsitsipasem. Trzy razy z nim przegrał - w Next Gen Finals w Mediolanie, w Marsylii i w Dubaju.

Wrocławianin wszedł w spotkanie z Tsitsipasem identycznie, jak w pierwszej rundzie turnieju z Tylorem Fritzem. Zaczęło się od szybkiego przełamania. Tsitsipas tracił nad sobą kontrolę, bo wiele trudnych piłek padło łupem Polaka, a weryfikacji hawk-eye przecież nie było. Jedno, ale za to zdecydowane i szybkie, przełamanie wystarczyło. Podobna sytuacja miała miejsce w drugim secie, tylko to Grek ostro wziął się do pracy. Ateńczyk podkręcił tempo i kontrolował sytuację. Drugiego seta wygrał 6:3.

Hurkacz z nowymi siłami rozpoczął decydującą partię i ponownie mógł doprowadzić do szybkiego przełamania. Brakowało szczęścia. Serwis przeciwnika przełamał dopiero w ósmym gemie seta. Następnie bez problemów postawił kropkę nad i. Polak pokonał Stefanosa Tsitsipasa, czyli piątą rakietę świata. W tym roku to trzeci przypadek, gdy pokonał tenisistę z pierwszej piątki. Wiosną zwyciężył w w Miami starciu z Dominikiem Thiemem (4. miejsce w rankingu ATP). W Indian Wells pokonał szóstego wtedy Keia Nishikoriego z Japonii.

Stefanos Tsitsipas (5. ATP) - Hubert Hurkacz (48. ATP) 4:6, 6:3, 3:6