Kaszubia Kościerzyna - Gryf Słupsk 0:1 (wideo, zdjęcia)

Paweł Waleszczyk zdobył jedynego gola w tym meczu.
Paweł Waleszczyk zdobył jedynego gola w tym meczu. Łukasz Capar
Piłkarze Gryfa wywalczyli w Kościerzynie bardzo cenne trzy punkty pokonując Kaszubię 1:0 (1:0). Dzięki wygranej podopieczni Grzegorza Wódkiewicza wydostali się ze strefy spadkowej.
Kaszubia Kościerzyna- Gryf SlupskKaszubia Kościerzyna- Gryf Slupsk

Kaszubia Kościerzyna- Gryf Słupsk

ZOBACZ ZAPIS RELACJI Z MECZU

Słupszczanie rozpoczęli grę, ale stracili piłkę w środku pola. Po wymianie podań między pomocnikami Kaszubii, futbolówkę przejął Karol Świdziński i podał do wbiegającego między obrońców Patryka Pytlaka. Ten ściągnął na siebie uwagę dwóch graczy gospodarzy i dograł do środka do nadbiegającego Pawła Waleszczyka. Słupski kapitan uderzył piłkę z 10 metrów. Trafił idealnie obok bezradnego golkipera Kaszubii.

Gryf starał się rozbijać ataki gospodarzy już na swojej połowie. Kaszubia przy stałych fragmentach liczyła na wysokich, przede wszystkim na silnego (ważącego 102 kg) Pawła Piotrowskiego - najlepszego strzelca zespołu. Słupscy obrońcy skutecznie ograniczali jednak jego poczynania. Strzał na bramkę zdołał oddać Błażej Troka, ale Łukasz Krymowski dobrze złapał piłkę. W 13 minucie gryfici przeprowadzili składną akcję Pytlak-Świdziński-Kozłowski. Ten ostatni odegrał do wbiegającego Waleszczyka. Tym razem Janusz Kafarski obronił. Pięć minut potem idealną okazję (podobną jak w meczu w Gryfinie) miał Marcin Kozłowski. Zakręcił obrońcami w polu karnym, ale uderzył niestety nad poprzeczką. Dobry okres w grze Gryfa trwał nadal. W boczną siatkę uderzył Patryk Pytlak, a w 28 minucie Kafarski obronił strzał Adama Pietrasa.

Później gryfici nie atakowali już z takim impetem. Dopiero w 45 minucie wyprowadzili atak, który o mały włos nie zakończyłby się drugim golem. W górny róg bramki strzelał Krzysztof Biegański, jednak Kafarski zdołał trącić piłkę. Druga połowa rozpoczęła się od próby Pytlaka i ponownie bramkarz Kaszubii nie dał się pokonać. Chwilę potem zaatakował Kozłowski, ale uderzył niecelnie. W 78 minucie niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Gryfa, ale strzelający głową Artur Formela nie potrafił wykorzystać dośrodkowania. W odpowiedzi tuż nad poprzeczką uderzył Sebastian Kamiński. Później obie strony nie zagroziły już sobie poważnie. Gryfici walcząc bardzo ofiarnie w całym spotkaniu po ostatnim gwizdku, wyczerpani, ale szczęśliwi padli na murawę. Po raz pierwszy w tym sezonie wydostali się strefy spadkowej.

Kaszubia Kościerzyna - Gryf Słupsk 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Paweł Waleszczyk (2)

żółte kartki: Sterczewski, Pytlak

Kaszubia: Kafarski - Falkowski, Kowalczyk, Krysiński, Bieliński (46 Formela), Witomski, Klawikowski, Wysiecki, Grzywacz (67 Byczkowski), Troka (70 Hadrysiak), Piotrowski (56 T.Poźniak).

Gryf: Krymowski - Sterczewski, Sarna, Prusaczyk, Andrychowski, Kozłowski (86 Bielecki), Pietras (46 Pawluczenko), Świdziński (76 Piekarski), Pytlak (78 Kamiński), Waleszczyk, Biegański.