Katarzyna Połeć w kadrze Polski w siatkówce

  Katarzyna Połeć w kadrze Polski w siatkówce

  Rafał Szymański rafal.szymanski@mediaregionalne.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Katarzyna Połeć jeszcze w barwach Akademii Pomorskiej Czarni.

  Katarzyna Połeć jeszcze w barwach Akademii Pomorskiej Czarni. ©Łukasz Capar

  Katarzyna Połeć, była zawodniczka AP Czarni Słupsk otrzymała powołanie do kadry Polski.
  Katarzyna Połeć jeszcze w barwach Akademii Pomorskiej Czarni.

  Katarzyna Połeć jeszcze w barwach Akademii Pomorskiej Czarni. ©Łukasz Capar

  O ustczance zaczynającej swoją siatkarską karierę w Akademii Pomorskiej Czarni zrobiło się niedawno głośno. Najpierw za sprawą przejścia z pierwszoligowego AZS UEK Kraków do ekstraklasowego Pałacu Bydgoszcz.

  Potem otrzymała powołanie do akademickiej kadry Polski przygotowującej się do startu w Uniwersjadzie. Obecnie Piotr Makowski, nowy szkoleniowiec, powołał ją do składu tej najważniejszej, pierwszej kadry. Połeć jest środkową, ma 24 lata. Zagra w kadrze w Rosji w turnieju o puchar Jelcyna.

  Makowski, absolwent WSP w Słupsku ogłosił właśnie nazwiska czternastu zawodniczek, które pod koniec czerwca powalczą o Puchar Jelcyna. Biało-czerwone zmie­rzą się w grupie B z Dominikaną i Włochami. W drugiej grupie rywalizować będą Rosja, Kuba i Japonia.

  Turniej odbędzie się w dniach 26-30 czerwca w Jekaterynburgu. Kadra Polski to skład co prawda rezerwowy, ale nie zmienia to faktu, że zaszczytem dla każ­dej zawodniczki jest zagranie w składzie, który zdobywał dwukrotnie mistrzostwo Europy. Puchar Jelcyna odbywa się od 2003 roku w Jekaterynburgu. Najwięcej zwycięstw w turnieju, bo aż sie­dem, zanotowały Rosjanki. Do tej pory Polki dwukrotnie występowały w Pucharze Jelcyna. W 2011 roku zajęły czwarte miejsce, a w 2012 roku piąte.

  Połeć kontynuuje zatem chlubne tradycje zawodniczek z naszego regionu w kadrze kraju. Był czas, że reprezentacja składała się w 2/3 z siatkarek Czarnych. Wraz z upadkiem siatkówki nad Słupią proporcje te zmieniły się. Ostatnio kibice mogą się cieszyć co najwyżej grą w reprezentacji zawodniczek, wychowanych w Słupsku reprezentujących jednak już inne kluby, jak chociażby Milena Rosner i właśnie Połeć.

  Zanim została ona siatkarką przez kilka lat uprawiała lekkoatletykę w Jantarze Ustka.

  - Gdy inne zawo­dniczki w jej kategorii wiekowej przebiegały 60 m w np. 10,6 s, to ona robiła to sekundę szybciej. Wygrała kilka razy Czwartki Lekkoatletyczne w skoku w dal. Sam woziłem ją na basen. A potem przegrałem zakład, bo postawiłem na to, że skoczy wzwyż 165 cm. Nie udało się, bo Kasia zdecydowała się na siatkówkę. Przy tej progresji wyników miała szansę, by pojechać na igrzyska olimpijskie do Londynu - wspomina Henryk Michalski, szkoleniowiec lekkoatletów Jantara.

  Połeć awansowała w 2008 roku z Akademią Pomorską Czarni Słupsk do II ligi. Po trzech sezonach gry przeszła do AZS UEK Kraków.

  - Była naszą podstawową i wyróżniającą się zawodniczką. Jest zdolna i pracowita. Wszystko jest przed nią. Była bardzo dobrze przygotowana motorycznie - opowiada Marek Majewski, trener AP Czarnych.
  Siatkarska reprezentacja kobiet przygotowuje się obecnie do cyklu turniejów World Grand Prix oraz mistrzostw Europy. W dniach 17-21 lipca zagra w Koszalinie w turnieju. Przeciwniczkami biało-czerwonych mają być Serbki, Niemki, Włoszki lub Turczynki.  Terminarz meczów Polski w Rosji

  26 czerwca, godz. 14 Polska - Kuba (mecz towarzyski)

  27 czerwca, godz. 17 Polska - Włochy

  28 czerwca, godz. 17 Polska - Dominikana

  - 29 czerwca, mecze o piąte miejsce, półfinały.
  - 30 czerwca, mecz o poszczególne pozycje.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosowanie zakończone, poznaj laureatów

  NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosowanie zakończone, poznaj laureatów

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC I TRENER | Zgłoś najlepszego sportowca!

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC I TRENER | Zgłoś najlepszego sportowca!

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone