Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kenijka opowiadała o kupowaniu żon za krowy

greg
Na festiwal do Łeby przyjechała także Caroline Nderitu-Benjamin (na zdjęciu z pisarzem Michałem Malinowskim), opowiadaczka z Kenii. Gości zafascynowała, opowiadając o tradycyjnym zwyczaju kupowania żon za krowy.
Na festiwal do Łeby przyjechała także Caroline Nderitu-Benjamin (na zdjęciu z pisarzem Michałem Malinowskim), opowiadaczka z Kenii. Gości zafascynowała, opowiadając o tradycyjnym zwyczaju kupowania żon za krowy. Biblioteka Miejska w Łebie
Jeszcze tylko do piątku w Bibliotece Miejskiej w Łebie potrwa Festiwal Działań Kreatywnych "Podwodne Żagle".

Ta impreza ma pobudzać kreatywność uczestników i zachęcić ich do spędzania czasu w sposób twórczy.

- Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu jest gra i zabawa, dlatego w programie zawarliśmy dużą liczbę gier narracyjnych dla wszystkich żądnych przygód - wyjaśnia Maria Konkol, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Łebie, organizatorka imprezy.

W ramach festiwalu organizowane są Bajkowe Poranki (codziennie o 9.30) skierowane do najmłodszych. W trakcie tych spotkań maluchy zostają zabrane w magiczny świat ich własnej wyobraźni.

O godzinie 20 organizowane są natomiast Wieczory Opowieści, gdzie na spotkaniu każdy z uczestników może się podzielić z innym ciekawymi historyjkami. W programie imprezy znalazły się też Warsztaty Sztuki Opowiadania "Tworzenie Słowem", które uczą publicznego prezentowania różnorodnych stylów narracyjnych (bajki, baśnie, opowieści).

- Program warsztatów jest oparty na afrykańskiej tradycji przekazu ustnego oraz technikach współczesnych opowiadaczy z USA, Kanady, Europy Zachodniej, krajów arabskich oraz Indii. Uczestnicy poznają, w jaki sposób konstruować historię, jak umiejętnie wplatać gesty, ruch czy dźwięk, a także uczą się kilku technik opowiadania - wyjaśniają organizatorzy festiwalu.
W programie zajęć znalazły się też widowiskowe i głośne warsztaty bębniarskie przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Jak podkreślają z dumą organizatorzy festiwalu, w tym roku jego efekty przeniosły się poza siedzibę biblioteki i trafiły nawet do kościołów.

- Podczas festiwalu furorę zrobiła mądra i błyskotliwa "Baśń o prawdzie". Namówiliśmy więc duchownych, żeby w łebskich kościołach w ramach ogłoszeń duszpasterskich pojawiła się też wzmianka o... poszukiwaniu zaginionej prawdy - wyjaśnia Maria Konkol. Dogrywkę, czyli inne zajęcia w ramach festiwalu zapowiedziano na ostatni tydzień sierpnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza