Kenijski żywioł

(fen)
Z lewej Paul Ngetich (nr 136) i Mathew Kosgei (nr 135) biegli jak antylopy.
Z lewej Paul Ngetich (nr 136) i Mathew Kosgei (nr 135) biegli jak antylopy. Archiwum organizatora
Kenijczyk, Mathew Kosgei wygrał w XVII Międzynarodowym Bieg po Plaży Jarosławiec 2007.

Z reprezentantów regionu słupskiego jedenasty na mecie zameldował się Piotr Drwal z Ustki. Pobiegło 421 zawodników. To nowy rekord imprezy.

Na 15 km najlepiej poradzili sobie dwaj przedstawiciele Kenii, którzy reprezentowali barwy bydgoskiego Zawiszy. Na ostatnich czterystu metrach szaleńczy zryw przypuścił 24-letni Mathew Kosgei i on samotnie finiszował jako pierwszy.

Na mecie zmierzono mu czas 49.33 min. Drugi był 29-letni Paul Ngetich - 49.35 min. Z Polaków najlepiej wypadł Maciej Miereczko. Biegacz Vectry Włocławek był trzeci z czasem 49.55 min. Czwarty przybiegł Rafał Wójcik (Fart Kielce) - 50.02 min.
Z reprezentantów regionu słupskiego najlepiej zaprezentował się Piotr Drwal. Biegacz Jantara Ustka z czasem 53.19 min został sklasyfikowany na jedenastej pozycji.

Ze stawki kobiet najwięcej powodów do radości miała Dorota Gruca (Agros Zamość). Zwyciężyła w czasie 56.51 min i tym samym ustanowiła nowy rekord trasy. Z przedstawicielek regionu słupskiego czternasta lokatę wywalczyła Lucyna Kuklińska-Nurkowska (Lęborski Klub Biegacza Braci Petk) - 1.10.33 godz.