Kibice Irlandii Północnej najsympatyczniejsi na Euro [ZDJĘCIA, WIDEO]

msz, tom
Kibice Irlandii Północnej są najsympatyczniejsi na Euro 2016
Kibice Irlandii Północnej są najsympatyczniejsi na Euro 2016 Bartek Syta / Polska Press
Kibice Irlandii Północnej zdobyli serca piłkarskiego świata swoją radosną postawą podczas Euro we Francji. Ich drużyna ma już za sobą dwa mecze, przegrany i wygrany, a oni pokazali, że świetnie bawią się niezależnie od wyniku.

Choć Irlandczycy z Północy nie grają na Euro o najwyższe cele, to tak naprawdę są… rewelacją turnieju. Entuzjazm Wyspiarzy nie zna granic, ich nieustanna ochota do zabawy i świętowania, niespożyte siły przy intonowaniu skocznych piosenek sprawiają, że to właśnie fani Irlandii Północnej są kibicowskim czarnym koniem francuskiego Euro. Hitem mistrzostw po meczu w Nicei został przearanżowany tekstowo utwór „Freed from desire”, do którego po wygranej z Belgią zaczęli skakać nawet Włosi.

Oto wersja oryginalna hitu Euro 2016 GALA – Freed from desire

Wersja w wykonaniu Irlandczyków po meczu z Polską

Porażka nie załamała wyspiarzy

Mimo porażki z Polską Irlandczycy z Północy nie sprawiali wrażenia podłamanych. Po końcowym gwizdku sędziego niedzielnego meczu dalej głośno dopingowali i śpiewali, później także na ulicach Nicei. W poniedziałek nic się nie zmieniło, choć w ciągu dnia na Promenade des Anglais ubrani na zielono kibice zrobili sobie małą przerwę. Wszystko jednak po to, by ze zdwojoną siłą „uderzyć” wieczorem. O godzinie 22 nicejska „starówka” tańczyła i śpiewała prawie tak samo intensywnie jak dzień przed meczem Polska – Irlandia Północna. Do tego harcom Irlandczyków przygrywał dźwięk fletu rosłego, roztańczonego wodzireja w białej czapce, który zrobił prawdziwą furorę i szybko stał się gwiazdą zielonej „celebracji”.

Wielka radość po zwycięstwie

W trakcie czwartkowego meczu z Ukrainą oberwanie chmury i potężne gradobicie doprowadziły do przerwania spotkania. Niekorzystna aura nie podziałała jednak negatywnie na postawę ani piłkarzy, ani kibiców Irlandii Północnej. Reprezentacja pokonała Ukraińców 2:0, a kibice oszaleli z radości.

Mimo dosyć przeciętnego piłkarsko spotkania, kibice irlandzcy, zgodnie z przewidywaniami, gardeł nie oszczędzali. Uśmiechnięci od ucha do ucha, wznoszący ręce do góry kibicowsko byli o klasę lepsi od Ukraińców. Szczególnie było to widać… w przerwie. Kiedy po zakończeniu pierwszej połowy grupka osób w koszulkach Euro 2016 z instrumentami rozpoczęła prawdziwą irlandzką fiestę. Wystarczyło zaledwie kilka dźwięków by kilkunastu Irlandczyków rozpoczęło dyskotekowe tańce. Dołączyli się do nich francuscy chłopcy i kilku Ukraińców. Po chwili przy stanowisku z hot dogami tańcowało już kilkadziesiąt osób. W tle było widać podmiejski Lyon zalewany przez ścianę deszczu. Epickości tego zjawiska nie da się opisać słowami.

Irlandczycy tak zatracili się w tej zabawie, że zapomnieli, albo po prostu „olali”, drugą połowę. Dopiero kiedy mini-orkiestra przestała grać zaczęli wracać na trybuny. Nie wszyscy zdążyli kupić hamburgery, a już padł gol dla Irlandii. Ekrany pokazujące mecz zainstalowane były jednak nawet przy punktach gastronomicznych, więc nikt bramki nie przegapił.

Po meczu pozostało świętowanie na ulicach Lyonu, który trwało do białego rana. W typowo irlandzkim stylu.

To jeszcze nie koniec

Prawdziwą radość irlandzcy kibice mogą pokazać po spotkaniu z Niemcami. Jeśli ich reprezentacja pokona naszych zachodnich sąsiadów, zapewni sobie awans do dalszej fazy Euro. W przypadku remisu, będzie musiała liczyć na naszą porażkę z Ukrainą.

Materiał oryginalny: Kibice Irlandii Północnej najsympatyczniejsi na Euro [ZDJĘCIA, WIDEO] - Gol24