Jacek Czaplewski
Kibice Legii do swojego trenera - po niemiecku
Kibice Legii do swojego trenera - po niemiecku PAP/Leszek Szymański
W Legii Warszawa znowu się gotuje. Stanowisko w sprawie przyszłości trenera Kosty Runjaicia postanowili zająć kibice z Żylety. Niemca na meczu z Piastem Gliwice w PKO Ekstraklasie powitał transparent w jego języku ojczystym, zawieszony na piętrze słynnej trybuny. Mocne hasła skandowano też w kierunku piłkarzy, którzy pojawili się na boisku, a także dyrektora Jacka Zielińskiego. Po wyrównującej bramce dostało się też samemu prezesowi Dariuszowi Mioduskiemu.

Kibice Legii do trenera Runjaicia: auf Wiedersehen!

Hasło było proste, adresat czytelny. Kibice napisali do Runjaicia po niemiecku: auf Wiedersehen! Czyli "do widzenia". Trenera w stolicy mają już dosyć, choć sezon jeszcze trwa i ostatni najważniejszy front pozostaje otwarty. Będzie jednak bardzo ciężko, skoro liderująca Jagiellonia Białystok ugrała 48 punktów, a Legia do rozpoczęcia tego meczu tylko 38.

Jeszcze przed upływem kwadransa gry transparent pod adresem Runjaicia zniknął z Żylety. Pojawiły się jednak kolejne - skierowane w stronę piłkarzy oraz dyrektora sportowego Jacka Zielińskiego: Panie Jacku, dziękujemy. Już wystarczy.

Co na to wszystko obecny na loży prezes Dariusz Mioduski? Mimo ostatniej kompromitacji z Widzewem Łódź (porażka 0:1) nie zdecydował się zwolnić trenera Runjaicia. W tygodniu w kuluarach mówiło się jednak o ostatniej szansie. Gdyby dzisiaj Piast zapunktował, mogłoby dojść do tego czego oczekuje wielu kibiców - czyli do zmiany w przerwie na mecze reprezentacji.

Kogo uciszał Josue po strzelonym golu?

Piłkarzy stołecznej drużyny przed pierwszym gwizdkiem powitano natomiast hasłem: Legia grać, k*** mać. Tak prędko w Warszawie jeszcze w tym sezonie nie domagano się wyników. Dotąd skandowano tak dopiero po straconej bramce albo gdy drużynie wyraźnie nie szło.

Kibice Legii z kolejnym transparentem - do piłkarzy:

Po tym bojowym okrzyku kibice Legii wrócili na chwilę do kulturalnego wspierania drużyny. Długo prosili o gola, śpiewając życzeniowe hasło. Doczekali się w 17 minucie po uderzeniu Josue z rzutu wolnego. Mimo koszmarnych wyników stadion przy Łazienkowskiej na meczu Legia - Piast udało się niemal wypełnić. Zajętych zostało ponad 21 tys. miejsc. Szczegółową frekwencję poznamy w przerwie, gdy liczbę poda spiker.

Tuż przed golem na 1:0 na Żylecie pojawił się transparent wymierzony w samych piłkarzy. Napisano na nim: Każdy kto nie ma umiejętności, ambicji i charakteru na miarę Legii, niech stąd wyp***. Widowisku przypatrywał się z loży selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz, który nie powołał żadnego legionisty.

Gorąco zrobiło się ponownie w 33 minucie meczu, gdy Piast doprowadził do wyrównania. Padły hasła o hańbieniu Legii. Sporo osób też gwizdało.

- Mioduski! Co?! Jaki pan, taki kram! - skandowano.
- Zieliński! Co? Ch*** w statystyki, dla nas liczą się wyniki - krzyczano już w trakcie drugiej połowy, gdy przewaga nad Piastem wzrosła do dwóch bramek.

- Rozumiem kibiców. Jestem wdzięczny za wsparcie. Nawet jeśli pojawia się krytyka to musimy się z nią zmierzyć. Miejmy nadzieję, że wkrótce i Żyleta będzie bliżej nas - podkreślił trener Kosta Runjaić w pomeczowej rozmowie z reporterką Canal+ Sport.

Dyrektor sportowy Jacek Zieliński przeprowadził w Legii Warszawa 25 transferów w ciągu dwóch lat. Ile z nich okazało się udanych? Oto ocena poszczególnych wzmocnień w kolejnych okienkach.

Transfery Jacka Zielińskiego w Legii Warszawa. Oceniamy wszy...