Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kierowcy narzekają na przebudowane przejście dla pieszych w Redzikowie, bo nagle mają czerwone światło

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
zdjęcie poglądowe
zdjęcie poglądowe Canva
Naszą redakcję bombardują mailami, telefonami i przychodzą osobiście, kierowcy, którzy nie zostawiają suchej nitki na nowej sygnalizacji świetlnej na głównym skrzyżowaniu w Redzikowie. Przejście dla pieszych zmodernizowano dzięki dotacji rządowej.

- Mam dosyć, idę od was na policję. Dzisiaj o mało nie wjechał we mnie autobus. Dwa dni wcześniej musiałem uciekać na drugi pas przed osobówką - denerwował się mieszkaniec Mianowic. - Zróbcie coś z tym. Nie może być tak, że jak ja jadę w stronę Słupska przepisowo, a ktoś z przeciwnego kierunku przekracza prędkość, to nagle włącza się mi też czerwone światło na przejściu. Dwa razy zdarzyło mi się, że już było za późno na hamowanie i niemal doszło do kolizji z autem wyjeżdżającym z osiedla.

- Ja jeżdżę tam z prędkością 45 km/h i się bardzo pilnuję, by jej nie przekroczyć. Ale co jakiś czas mam tam sytuację, że kolor światła zmienia się akurat, gdy jestem tuż przed skrzyżowaniem, bowiem ktoś z drugiej strony pędzi. To niebezpieczne - uważa inny mężczyzna, który pracuje w Redzikowie.

- Wszystko jest zgodne z przepisami. Na terenie zabudowanym nie można przekraczać prędkości 50 km/h. Jeśli ktoś to robi, natychmiast radar to wychwytuje i zmienia kolor świateł na czerwony - tłumaczy Paweł Bojkowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Słupsku. - Przebudowaliśmy te przejścia korzystając z rządowej dotacji, właśnie by poprawić tam bezpieczeństwo. Mieszkańcy skarżyli się na jeżdżących za szybko kierowców.

Zarządca drogi mówi, że nie będzie zmian w ustawieniach. Teraz każdy musi tam jechać z przepisową prędkością. Inaczej stanie na czerwonym świetle.

Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej w Redzikowie (gmina Słupsk)polegała na podłączeniu sygnalizacji świetlnej, budowie oświetlenia drogowego w obrębie przejścia, budowie odcinka chodnika przy dojściu do przejścia na długości 100 m, wykonaniu oznakowania pionowego w postaci znaków D-6 na tle fluoroscencyjnym, wykonaniu oznakowania poziomego grubowarstwowego wraz z punktowymi elementami odblaskowymi. Do tego na zastosowaniu systemu fakturowych oznaczeń nawierzchni dla osób z dysfunkcjami wzroku.

Prace dofinansowano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - 200 tysięcy złotych. Ogółem za przebudowę zapłacono 430.500 zł.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza