3/8 Zamknij

Andrzej Kuczun, urzędnik usteckiego ratuszaAndrzej Kuczun - "Blisko ludzkich spraw"Ma 51 lat, urodził się w Słupsku, od 1975 roku mieszkał

Archiwum kandydata na burmistrza

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Andrzej Kuczun, urzędnik usteckiego ratusza

Andrzej Kuczun - "Blisko ludzkich spraw"

Ma 51 lat, urodził się w Słupsku, od 1975 roku mieszkał w Ustce, obecnie – w Redwankach w gminie Ustka.
- Moi rodzice pochodzili z Białorusi. Jestem od 25 lat żonaty, mam dwoje dzieci. W swoim życiu zawsze kieruję się dobrem drugiego człowieka. Uwielbiam przyrodę oraz zwierzęta. Mam dwa pieski, które adoptowałem ze schroniska. Posiadam wiele pasji, między innymi ogrodnictwo, malarstwo i wędkarstwo, które realizuję w wolnym czasie. Od 23 lat śpiewam w chórze, w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Ustce – przedstawia się Andrzej Kuczun.

Na Politechnice Koszalińskiej uzyskał tytuł magistra inżyniera. W Urzędzie Miasta w Ustce jest kierownikiem Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Wcześniej kierował transportem w ZGK w Ustce, był też głównym specjalistą ds. inwestycji i utrzymania ruchu w firmie Hydro-Naval.

Był radnym Ustki w kadencji 2010-2014. W 2018 r. kandydował na wójta gminy Ustka. Jest bezpartyjny.
- Kandyduję na stanowisko burmistrza, bo chcę kontynuować wizję rozwoju miasta. Wspierają mnie mieszkańcy, którzy wierzą, że wprowadzę zmiany dla dobra wszystkich grup społecznych - mówi. - Jako radny wspierałem wiele inwestycji, m.in. budowę kładki w porcie. Moją wizją jest równomierny rozwój całego miasta, przedłużenie Promenady Nadmorskiej w kierunku zachodnim oraz rozbudowa zaplecza hotelarsko-gastronomicznego w tym obszarze.

Andrzej Kuczun zamierza wspierać inwestorów i przedsiębiorców, szkolnictwo poprzez rozszerzenie zajęć pozalekcyjnych dla wszystkich dzieci, działać na rzecz centralizacji opieki zdrowotnej. Deklaruje pomoc w wymianie urządzeń grzewczych, chce zbudować dom kultury z zapleczem kulturalno-widowiskowym, rozpocząć inwestycję całorocznego obiektu sportowego.
Zapowiada kontynuację miejskich przedsięwzięć, wspieranie inicjatyw obywatelskich, usprawnienie pracy urzędu poprzez dewizę "przyjazny urząd", powołanie zastępcy burmistrza w drodze konkursu.

- Cała kampania finansowana jest z własnych środków. Nie korzystam ze wsparcia sponsorów, czy partii – oświadcza.
Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy