Kinga Ruszczyńska odpadła z mistrzostw Europy

Kinga Ruszczyńska
Kinga Ruszczyńska Fot. archiwum
Kinga Ruszczyńska, zawodniczka Czarnych Słupsk, przegrała w pierwszej rundzie mistrzostw Europy Krajów Unii Europejskiej, jakie odbywały się w Kesztheley na Węgrzech.

Słupszczanka walczyła w wadze do 48 kg. Niestety, uległa Turczynce Skal Binnur na punkty 3:10.
Lepiej poszło innym Polkom. Anna Słowik (Legia Warszawa) pokonała przez rsc w trzeciej rundzie zawodniczkę gospodarzy Lillę Sandor w finale wagi +81 kg.

Srebrny medal w kategorii 57 kg wywalczyła Sandra Kruk (Kontra Elbląg). W decydującym pojedynku przegrała z Francuzką Estelle Mosselly 2:4.

Na najniższym stopniu podium na Węgrzech stanęły trzy biało-czerwone zawodniczki: Karolina Graczyk (60 kg, Zagłębie Konin), Justyna Sroczyńska (69 kg, Górnik Lubin) i Sylwia Kusiak (81 kg, Fight Club Koszalin).

Turniej w Keszthely (nie startowała liderka polskiej kadry Karolina Michalczuk) był jednym z ostatnich sprawdzianów przed wrześniowymi mistrzostwami świata na Barbadosie.

Dotychczas odbyło się pięć edycji mistrzostw. Podopieczne trenera Leszka Piotrowskiego zdobyły w nich 28 medali: 6 złotych, 9 srebrnych i 13 brązowych. Rok temu w Pazardjik (Bułgaria) po tytuł sięgnęła Michalczuk (54 kg); w Keszthely triumfowała świetnie jej znana Turczynka Ayse Tas i Kusiak (+81 kg).