Kirejczyk i Bąk poprowadzili do zwycięstwa

Redakcja
Koszykówka - II liga mężczyzn. Orzeł Białogard - Polpak Świecie 80:68

Koszykarze białogardzkiego Orła po sobotnim zwycięstwie nad Polpakiem Świecie, potwierdzili, że walka o czołową ósemkę przed rundą play off jeszcze się dla nich nie zakończyła i pozycja w gronie najlepszych zespołów rozgrywek jest w zasięgu beniaminka rozgrywek. Duży udział w wygranej mieli Andrzej Kirejczyk i Marcin Bąk. W sumie zdobyli oni 50 punktów dla swojego zespołu.
Wprawdzie pierwsze punkty w tym spotkaniu uzyskali przyjezdni goście, ale koszykarze Orła szybko odpowiedzieli skutecznym rzutem i zaczęli dominować na parkiecie. W ciągu sześciu minut między innymi trzykrotnie celnie rzucali zza linii 6,25 m i po tym okresie gry prowadzili 16:8. W drużynie przyjezdnej w tym czasie punktował tylko, mający za sobą występy w ekstraklasie, doświadczony zawodnik Jacek Robak. Później gospodarze do pierwszej krótkiej przerwy zdołali jeszcze powiększyć przewagę. W drugiej kwarcie lepiej radzili sobie koszykarze Polpaku i zdołali w niej zniwelować różnicę do sześciu punktów. Miejscowi kibice obawiali się w przerwie spotkania, że dobra passa gości będzie trwać nadal, bo białogardzianie mają przeważnie słabszy okres gry w trzecich kwartach. I rzeczywiście na jej początku zapowiadało się bardzo źle. Goście po celnych rzutach za trzy punkty w wykonaniu Głowali i Robaka doprowadzili do wyrównania (39:39). Jednak miejscowi gracze tym razem nie załamali się, szybko odzyskali prowadzenie i utrzymywali przewagę 2-4 punktów, a w końcówce wzrosła ona nawet do 8 punktów. W ostatniej kwarcie białogardzcy gracze kontrolowali bieg wydarzeń na boisku.

Wyniki 18. kolejki:

Orzeł Białogard - Polpak Świecie 80:68, ROTO Górnik Wałbrzych - Polonia II Warszawa 80:72, Viking Rumia - Zastal Zielona Góra 92:72, Sudety Jelenia Góra - Basket Kwidzyń 82:84, WTK II Włocławek - AZS Szczecin 100:89, Legion Legionowo - Astoria Bydgoszcz 57:71.