Kładka w Ustce będzie czynna dłużej. Aż do sezonu...

Mariusz Surowiec
W niedzielę 23 marca turyści tłumnie korzystali z kładki.
W niedzielę 23 marca turyści tłumnie korzystali z kładki. Michał Szymajda
Od 1 kwietnia do połowy czerwca kładka nad kanałem portowym w Ustce będzie otwarta przez 30 minut na godzinę. Ale w sezonie czas otwarcia mostu znów skróci się do 15 minut.

Po 4 miesiącach funkcjonowania usteckiej kładki udało się wreszcie wypracować kompromis pozwalający na dłuższy czas dostępności dla pieszych.

Od pierwszego kwietnia do 15 czerwca kładka w porcie otwarta będzie przez pół godziny. Od 16 czerwca do 31sierpnia, czyli w okresie sezonu letniego, będzie jednak funkcjonować według starych zasad.

Od momentu uruchomienia, czyli od grudnia 2013, kładka była otwarta do dyspozycji pieszych w godzinach od 10 do 18 na kwadrans o każdej pełnej godzinie. Tak krótki czas otwarcia od samego początku był powodem dyskusji i niezadowolenia lokalnej społeczności.

25 marca przedstawiciele usteckiego ratusza i Urzędu Morskiego postanowili wydłużyć okres otwarcia kładki dla pieszych do pół godziny.

- Chcieliśmy aby kładka służyła głównie pieszym, dlatego postanowiliśmy wydłużyć czas otwarcia do trzydziestu minut. W okresie od 16 czerwca do końca sierpnia czas ten jednak ulegnie skróceniu ponownie do 15 minut - - powiedział Burmistrz Ustki Jan Olech.

Nowy system nie będzie działał w sezonie letnim na wniosek armatorów statków wycieczkowych. Według ich opinii dłuższy okres otwarcia kładki zmniejszyłby ilość ich rejsów nawet do 5-6 dziennie. Za takim rozwiązaniem opowiedział się również dyrektor słupskiego Urzędu Morskiego Mirosław Krajewski - Ze względu na duże falowanie statki muszą bezpiecznie wejść do portu. Ograniczona liczba miejsc w tym miejscu skutkuje brakiem możliwość bezpiecznego zacumowania jednostek oraz poczekania na zamknięcie kładki i otwarcie szlaku wodnego.

Kładka w Usteckim porcie otwarta została 19 grudnia 2013 roku. Była jedną z najdłużej i najbardziej oczekiwanych inwestycji ostatnich lat w Ustce. Koszt jej budowy wyniósł nieco ponad 4,5 mln zł. Większość tej kwoty pokryły środki uzyskane z dotacji unijnych.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 118

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 10.06.2015 o 23:17, Smerf Maruda Ustka napisał:

Kładka przez sezon znowu będzie czynna krócej, na dzisiejszym spotkaniu pracownik Urzędu Morskiego  i rzecznik Urzędu Miejskiego  tylko śmiali się  z propozycji wydłużenia tego czasu. Rączka do rączki , koperta do koperty :)

E...

S
Smerf Maruda Ustka

Kładka przez sezon znowu będzie czynna krócej, na dzisiejszym spotkaniu pracownik Urzędu Morskiego  i rzecznik Urzędu Miejskiego  tylko śmiali się  z propozycji wydłużenia tego czasu.

 

Rączka do rączki , koperta do koperty :)

G
Gość

Często mówi się o wydłużeniu sezonu w Ustce. W tym roku byl długi weekend 4 czerwca. Niestety miasto nie przygotowało np. toalet przy plaży zachodniej, koszy czy wydłużenia otwarcia kładki i przejścia przez teren prywatny przy bunkrach. Moi goście musieli pokonać dodatkowe km , bo zostawili auto przy 2 molo i nie mogli przejść przez kladkę po  godz.18.

G
Gość
W dniu 06.06.2015 o 08:24, AnnaM. napisał:

Marina to wielka utopia poprzednika - Olecha. A zamknięte przejście do kładki to skandal.Jaki teren prywatny. Jest obecnie sytuacja wyjątkowa z powodu remontu portu, wiec nawet tern prywatny powinien byc udostępniony. Kto w ogóle wydzierżawił drogę?Myślę ,że włodarze Ustki wyprostują tę sprawę.

!!!

A
AnnaM.
W dniu 05.06.2015 o 23:09, Gość napisał:

Ludzie, chyba widzieliście plany mariny za poprzedniej ekipy? Ma powstać druga kładka między tym robionym basenem a nową mariną. Ciekawe czy będą pieniądze na drugą kładkę? Falochrony się sypią, prywatne nabrzeża w nie najlepszym stanie, remontowane w poprzednie wakacje nabrzeże pilotowe częściowo zamknięte. W sprawie terenu prywatnego, to chodzi raczej o to, że pewni ludzie dzierżawią teren od miasta. Przejście, według mnie powinno być czynne cały czas do końca lipca, tak jak przewidziano zakończenie budowy basenu i placu portowego i całą dobę, bo to jest cel społeczny i publiczny.

Marina to wielka utopia poprzednika - Olecha. A zamknięte przejście do kładki to skandal.Jaki teren prywatny. Jest obecnie sytuacja wyjątkowa z powodu remontu portu, wiec nawet tern prywatny powinien byc udostępniony. Kto w ogóle wydzierżawił drogę?Myślę ,że włodarze Ustki wyprostują tę sprawę.

G
Gość
W dniu 05.06.2015 o 23:09, Gość napisał:

Ludzie, chyba widzieliście plany mariny za poprzedniej ekipy? Ma powstać druga kładka między tym robionym basenem a nową mariną. Ciekawe czy będą pieniądze na drugą kładkę? Falochrony się sypią, prywatne nabrzeża w nie najlepszym stanie, remontowane w poprzednie wakacje nabrzeże pilotowe częściowo zamknięte. W sprawie terenu prywatnego, to chodzi raczej o to, że pewni ludzie dzierżawią teren od miasta. Przejście, według mnie powinno być czynne cały czas do końca lipca, tak jak przewidziano zakończenie budowy basenu i placu portowego i całą dobę, bo to jest cel społeczny i publiczny.

:)

G
Gość

Ludzie, chyba widzieliście plany mariny za poprzedniej ekipy? Ma powstać druga kładka między tym robionym basenem a nową mariną. Ciekawe czy będą pieniądze na drugą kładkę? Falochrony się sypią, prywatne nabrzeża w nie najlepszym stanie, remontowane w poprzednie wakacje nabrzeże pilotowe częściowo zamknięte.

 

W sprawie terenu prywatnego, to chodzi raczej o to, że pewni ludzie dzierżawią teren od miasta. Przejście, według mnie powinno być czynne cały czas do końca lipca, tak jak przewidziano zakończenie budowy basenu i placu portowego i całą dobę, bo to jest cel społeczny i publiczny.

G
Gość

Sposób realizacji tej inwestycji to kolejne śmierdzące kukułcze jajo poprzedniego burmistrza. Ile  takich smrodów już wyszło na jaw a ile pojawi się jeszcze. A uśmieszek na twarzy Olecha dalej trwa. Dziwię się Graczykowi, że po tym bagnie jakie mu zostawił Olech jeszcze go zapraszają na usteckie imprezy, siedzą koło siebie, podają sobie rękę a nawet rozmawiają.

b
bodek

Droga po przejściu kładki na zach. stronę kończy się 1 m za kładką. Czy nie można budując basen portowy tak pokierować pracami aby można w miarę normalnie przejść na wsch. plażę a także do bunkrów i dalej do domów na wydnie i  na oś Kwiatowym? Na przejsciu wzdluż płotu w okolicach bunkrów pojawiły się dodatkowe bramy informujące o wejściu na teren prywatny i możliwym przejściu tylko do godz 18. O co tu chodzi, czyj to teren, kto ustala zasady przejścia w tym miejscu. Może rzecznik chcialby  w tej sprawie się wypowiedzieć? Kiedy skończy się ten bałagan.

G
Gość

Czy muszą być afery,

Jak nie jedne to drugie i kółko się kręci.

S
Smerf Maruda Ustka

 

~standardy w PO wg. Gawła~
 Goście

Napisano dziś, 20:31

STAROSTA ma zarzuty korupcyjne - czas przypomnieć za co za Melioracje - a kto odpowiada za wode w ministerstwie Środków do pozyskania:) Gaweł, a Bobrowski główny oskarzony to z kim w KRS na tej samej stronie z zona Gawła i jego Pasierbem, a d*** Szewczyka to gdzie ziemie kupiła ? na bajorem meliorantów w Koszalinie za psie pieniądze i zarabiając na tym ponad 60 milionów po odrolnieniu ziemi....jako pracownica Agencji Rolnej Skarbu Państwa wie jak to zrobić - Mafijka kacyków psia....ć

 

 

Stare dobre czasy... jak sam pisałem , że kradną sku***syny to dziennikarze i Platforma strasznie oburzeni byli... do sądu mnie chcieli podawać... jakie to strasznie niegrzeczne pomówienia lecą  i w ogóle to ze cham jestem    Jak mnie w tej Platformie nie lubią                                     Taka mała cicha satysfakcja

 

 

 

Napisano dziś, 20:51
W dniu 03.06.2015 o 21:43, Lechu napisał:

Stare dobre czasy... jak sam pisałem , że kradną sku***syny to dziennikarze i Platforma strasznie oburzeni byli... do sądu mnie chcieli podawać... jakie to strasznie niegrzeczne pomówienia lecą   i w ogóle to ze cham jestem    Jak mnie w tej Platformie nie lubią                                   Taka mała cicha satysfakcja 

 

 

MAM świadków jak Gaweł sam mówił,że trzeba zabrać * czytaj ukraść wszystko tym  i tym... standardy w PO to norma - a elimenty płaci państwo ...bo jednej czy drugiej ćwierć obrotnej prace się daje za państwowe  żeby cicho siedziała i dzieci wychowywała

 

 

S
Smerf Maruda
Faktycznie PO , wszędzie tonie,

wszędzie korupcja ustawione przetargi 

 

 

Zgromadzony dotychczas materiał wskazuje, że od 2009 rokuw związku z prowadzonym przez ZZMiUW inwestycjami mogło dojść do zakłócenia bądź utrudnienia co najmniej 37 przetargów, w których łączna kwota zamówień wynosiła ponad 153 miliony złotych – wskazuje Anna Gawłowska-Rynkiewicz (zbieżność nazwisk z wiceministrem środowiska przypadkowa), rzeczniczka Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie.
 
Ze względu na dobro śledztwa nie chce zdradzić czy obejmuje ono także inne inwestycje – poza zlecanymi przez ZZMiUW – prowadzone przez zatrzymanych przedsiębiorców, ani tego czy można spodziewać się kolejnych zatrzymań.
 
Na razie areszt tymczasowy zastosowano wobec kierownictwa zarządu oraz jednego z przedsiębiorców. Pozostałych siedmiu wypuszczono za poręczeniem majątkowym i objęto dozorem, choć w przypadku jednego z nich prokuratura złożyła zażalenie na taką decyzję sądu. Wśród tych, którym postawiono zarzuty jest m.in. Krzysztof B. z Darłowa, który prowadzi spółkę Hydrobudowa Bałtyk wspólnie z bohaterem "afery gruntowej” w Koszalinie oraz pasierbem wiceministra Stanisława Gawłowskiego

 

 

No to remont podstawy falochronu, nabrzeża  pilotowego w tym roku się nie skończy chyba,
firma co wygrała przetarg umoczona, Urząd Morski zapewne też,
a ostatnio odbierali nagrody i medale.  :lol:
 
Poczytajcie, również wpisy na forum.
 
gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140621/KOSZALIN/140629957

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Czas pogonić Platformę , SLD, PSL na śmietnik  historii ,

przełamać się i głosować w najbliższych wyborach na PIS,

pomimo braku sympatii dla Jarka Kaczyńskiego, ale nie ma w Polsce innej siły, mogącej zrobić porządek w Polsce .

 

 

 
 

 

 

S
Smerf Maruda

Kładka była otwarta jedynie do celów remontowych,

czyli w praktyce jest nieczynna do 15 czerwca, ale nie ma to zwiazku z remontem nabrzeża , 

 

PS: Znowu sie pomyliłem, Nocny Kowboju przebacz , masz prawo mnie zrugać.

 

PS2: Czemu dalej tak upierdliwie  banuje mnie się na tym forum,

co chwile dostaję komunikat o zbanowaniu,

 

oczywiście jakoś sobie radzę , ale inni

co maja opinię nie zgodną z aktualna linią PZPR sorry PO,

jak mają sobie radzić ???

 

 

S
Smerf Maruda

 

 
Widszisz smerfów kłamstwo ma krótkie nogi. Po co było zniechęcać ludzi do kładki wypisując bzdury, że będzie nieczynna przez cały maj i czerwiec? Strach ma wielkie oczy, co do czego okazało się, że będzie nieczynna raptem tydzień, a nie 2 miesiące.

 

 

Pisałem mój Nocny Wielbicielu, że - przez okres kilku tygodni, wszystko zależy od inwestora.

 

Jeśli zmieszczą się w tygodniu , to chwała im za to. :)

 Ale nie za bardzo w to wierzę.

 

W dniu 06.06.2014 o 20:53, Smerf Maruda napisał:

 Ale na krótko , pociesze cię . Kładka ma być nieczynna tylko od 9 do 15 czerwca,według zapewnień inwestora, ale ostatnio roboty przy remoncie falochronu stanęły,jaki problem je powstrzymał ??? 

Kładka dalej pracuje,

inwestycja dalej stoi , ktoś wie dlaczego ?

Za 3 dni mija termin jej realizacji !!!

G
Gość

Widszisz smerfów kłamstwo ma krótkie nogi. Po co było zniechęcać ludzi do kładki wypisując bzdury, że będzie nieczynna przez cały maj i czerwiec? Strach ma wielkie oczy, co do czego okazało się, że będzie nieczynna raptem tydzień, a nie 2 miesiące.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3