Klasa A. Polonez Bobrowniki - Garbarnia Kępice 0:3

W meczu na szczycie słupskiej klasy A (grupa 1) spotkały się walczące o awans do klasy okręgowej drużyny Poloneza Bobrowniki (3. miejsce) i Garbarnii Kępice (2. miejsce).

Obie drużyny w dwóch pierwszych wiosennych meczach nie straciły bramki, co zapowiadało ciekawe widowisko. Lepiej w mecz weszli zawodnicy z Kępic, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie za sprawą Piotra Miernika, który przeprowadził rajd lewą stroną, wbiegł w pole karne i nie dał szans na skuteczną interwencję Mateuszowi Kacprzakowi. Po objęciu prowadzenia podopieczni Tomasza Webera byli stroną dominującą i mogli strzelić kolejne bramki, jednak razili nieskutecznością pod bramką gospodarzy. Piłkarze Poloneza starali się odgryzać, jednak ich gra była szarpana i nie mieli pomysłu jak sforsować dobrze grającą defensywę gości. W 30. minucie przyjezdni zadali drugi cios po szybkiej kontrze i znakomitym zagraniu Karola Kostucha do Adama Mokwy, a ten w sytuacji sam na sam z golkiperem Poloneza ulokował piłkę w siatce. Do zakończenia pierwszej odsłony meczu kibice nie zobaczyli już więcej bramek, jednak gospodarze dwukrotnie próbowali pokonać doświadczonego Marcina Petrusa. Za pierwszym razem Ksawery Staszczuk w sytuacji sam na sam trafił w boczną siatkę, a za drugim razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał Radosława Barana wylądował w rękach bramkarza Garbarni.

W drugiej połowie zawodnicy Poloneza próbowali szybko odrobić straty, jednak walili głową w mur, a goście próbowali wyprowadzać kontry i w 54. minucie po zagraniu Michała Giersza w sytuacji sam na sam pomylił się Rafał Wólczyński. W 65. minucie gospodarze próbowali swych sił z rzutu wolnego z 18 metrów, jednak ze strzałem Michała Syrnyka poradził sobie Marcin Petrus. W 71. minucie powinno być 0:3 kiedy z lewej strony w pole karne piłkę dośrodkował Michał Giersz, a Marcel Stanischewski z bliska trafił w Mateusza Kacprzaka. W 76. minucie przyjezdni zadali ostateczny cios, kiedy po dalekim wybiciu piłki przez Marcin Petrusa do Marcela Stanischewskiego, ten drugi poradził sobie z obrońcą i zagrał wzdłuż bramki do Mateusza Klimka, a ten nie miał problemów z ulokowaniem futbolówki w siatce. Drużyna Poloneza dążyła do strzelenia choćby honorowej bramki i najlepszą sytuację miała w 85. minucie za sprawą Antona Makusia, który przegrał pojedynek sam na sam z kępickim bramkarzem. Wynik 0:3 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego Patryka Janikowskiego. Doświadczona drużyna z Kępic dzięki wygranej i dopisaniu do swojego konta trzech punktów, powiększyła przewagę nad Polonezem Bobrowniki do czterech punktów i jest na dobrej drodze, żeby po pięciu sezonach wrócić w szeregi słupskiej okręgówki.

Polonez Bobrowniki - Garbarnia Kępice 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Piotr Miernik (10), 0:2 Adam Mokwa (30), 0:3 Mateusz Klimek (76)

Żółte kartki: Cisek, Dawid Kurczaba, Formela, Górski i Adrian Staszczuk (wszyscy Polonez) oraz Wołczko (x2), Hostyński i Stępień (wszyscy Garbarnia).

Czerwona kartka: Łukasz Wołczko (Garbarnia) w 92 minucie w konsekwencji dwóch żółtych kartek.

Polonez: Mateusz Kacprzak - Formela, Adrian Staszczuk, Mydło (76 Kulesza), Górski, Ksawery Staszczuk (66 Gorlikowski), Cisek, Dawid Kurczaba, Baran, Syrnyk, Makuś.

Garbarnia: Marcin Petrus - Wołczko, Pelowski, Stępień, Miernik (46 Boho), Hostyński, Kostuch, Stanischewski (78 Brzeziński), Giersz, Wólczyński (54 Klimek), Mokwa (73 Dramiński).

W innych meczach: Diament Trzebielino - Sokół Szczypkowice 4:0, Szansa Siemianice - Stal Jezierzyce 1:4.

Unison Machowino i Garbarnia mają po 33 punkty. Trzeci jest Polonez - 29, a czwarte Echo Biesowice - 25.

W grupie drugiej: Lider Rychnowu - Błękitni Motarzyno 1:2, Urania Udorpie - Grom Nakla 1:2, Orkan Gostkowo - Zenit Redkowice 1:0, Pomorze Potęgowo - Magic Niezabyszewo 5:1.

W tabeli prowadzi Grom - 28 przed Uranią i Orkanem po 26 oraz Leśnikiem Cewice i LKS Łebunia po 25.