Klasa okręgowa: Grad bramek w słupsku po przerwie (zdjęcia)

Piłkarze rezerw Gryfa Słupsk zdobyli siedem bramek w ciągu ostatnich 25 minut. Przy piłce Sylwester Dzwonnik Fot. Krzysztof Piotrkowski
klasa okręgowa. W spotkaniu 14. kolejki w Słupsku, rezerwy Gryfa pokonały Zawiszę Borzytuchom 8:1 (1:0).

Prowadzenie dla Gryfa II po rzucie rożnym zdobył strzałem pod poprzeczkę Abraham Kyanfu. W 40. minucie prawą stroną zaatakował Adam Wolski, ale jego strzał wybronił Jakub Żuliński. Kolejne gole padły dopiero po otrzymaniu czerwonej kartki przez Marcina Bartłomiejczuka w 64. minucie. Rzut wolny za jego faul tuż przed polem karnym wykorzystał Patryk Dąbrowski. Następnie jego podanie wykorzystał Sylwester Dzwonnik. Dąbrowski zdobył kolejnego gol z rzutu wolnego. Goście uzyskali gola honorowego, ale kolejne zdobywali już: Ronowski (lobował Prusaczyk trafiając w słupek), Lutkiewicz po strzale z 20 metrów, Nałęcz z bliska z podania Dąbrowskiego i Lange, który dobił swój strzał w słupek.

Gryf II Słupsk - Zawisza Borzytuchom 8:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Abraham Kapalala Tossia Kyanfu (30), 2:0 Patryk Dąbrowski (65-wolny), 3:0 Sylwester Dzwonnik (71), 4:0 Patryk Dąbrowski (76-wolny), 4:1 Tomasz Piechowski (78), 5:1 Ksawery Ronowski (82), 6:1 Karol Lutkiewicz (88), 7:1 Bartłomiej Nałęcz (89), 8:1 Tymoteusz Lange (90)

Gryf II: Żuliński - K.Gołojuch (46 Ronowski), Abraham Kyanfu (46 Tsykalo), Lange, T.Prusaczyk, Lutkiewicz, Nałęcz, Zalewski (46 Dąbrowski), Zamaro, Dzwonnik, Rewenko.

Zawisza: Fiszka-Borzyszkowski - Gierdalski (63 Berent), Bartłomiejczuk (cz. k. 64), Świderski (46 T.Piechowski), Nogieć, A.Wolski, Kmiecik, Brzeziński, Masternak (70 H.Malich), J.Gostomski (74 Jeśmontowicz), G.Treder.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Jantaria Pobłocie - Lipniczanka Lipnica 2:0 (Wiśniewski 3, Iwanicki 33), Piast Człuchów - Kaszubia Studzienice 3:1 (Dawid Wachnik 4, Kamil Wożniak 68, 82 - Arkadiusz Gut 37), Skotawia Dębnica Kaszubska - Gryf/SMS Słupsk 1:1 (Kamil Guziński 24 - Paweł Panek 40), Brda Przechlewo - KS Włynkówko 3:2 (Przemysław Gatz 7, 9, 55 - Szymon Gołaszewski 35, Bartosz Bukowski 45), Czarni Czarne - Sokół Wyczechy 1:2 (Kacper Kaczmarek 69 - Paweł Łacko 52, Karol Dołgowski 83), Myśliwiec Tuchomie - GTS Czarna Dąbrówka 7:4 (Jakube k 2, Wicher, ️Jenta, ️Michańczyk, Kiełpiński, Wilczyński - Dawid Wnuk-Lipiński3, Paweł Janikiewicz), Dolina Gałąźnia Wielka - Start Miastko 1:3 (Patryk Kwasigroch 59 - Przemysław Spalik 29, 55, 70), MKS Debrzno - Wybrzeże Objazda 9:0 (Jakub Nykiel 3, 42, Paweł Wegner 14, 24, Krzysztof Szawarniak 37,Krystian Szostek 52,Krzysztof Szawarniak 53, Błażej Borucki 73,Kacper Bielecki 86). KS Gryf Słupsk - Piast - 11.11 o godz.11 (ul. Zielona).