Klasa okręgowa: KS Gryf Słupsk - Bytovia II Bytów 2:2 [ZDJĘCIA]

Słupszczanie (czerwone stroje) w ostatnich sekundach meczu uratowali wywalczyli punkt Łukasz Capar
Ciekawe i interesujące widowisko mogli zobaczyć kibice w Słupsku (niestety nieliczni i tylko zza ogrodzenia stadionu), gdzie miejscowy KS Gryf podejmował rezerwy drugoligowej Bytovii Bytów.

KS Gryf Słupsk - Bytovia II Bytów 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Maciej Kuczkowski (43), 1:1 Jakub Mondrzejewski (72), 1:2 Bartosz Hering (87), 2:2 Adam Świdroń (92)

KS Gryf: Marcin Petrus - Kowalik, Kępski, Wólczyński, Barszcz, Świdroń, Nikodem Ciechański (89 Kaniowski), Kozub (89 Olszowiec), Kalinowski, Mondrzejewski, Wiktor Ciechański (70 Grabarczyk).

Bytovia II: Czyżniewski - Spiczak-Brzeziński, Wdowiak, Leik (76 Tochman), Bartosz Wolski (46 Krzysztof Zblewski), Patryk Wolski, Błaszkowski, Kuczkowski, Jakub Malich (61 Wiktor Treder), Jeżewski (90 Łangowski), Hering.

Sędziowali: Adrian Wesserling (Reda) jako główny oraz Daniel Szajerski (Gdynia) i Maciej Koszper (Gdańsk) jako asystenci.

Zdecydowanym faworytem byli goście z Bytowa, którzy plasowali się na trzecim miejscu w tabeli. Młodzi słupszczanie pomimo dużych braków kadrowych (Filip Kołakowski, Wojciech Dacków, Kacper Werra, Jakub Olszewski, Michał Tołek i Wojciech Pawlina) rozegrali dobry mecz i zremisowali 2:2, strzelając wyrównującą bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Od pierwszej minuty spotkania inicjatywa należała do podopiecznych Artura Chajeckiego, natomiast słupszczanie byli schowani za podwójną gardą i liczyli na kontry. Bytowiacy nie mieli pomysłu na złamanie dobrze grającej defensywny gospodarzy. Podopieczni Piotra Górniewicza (prowadził słupski zespół w zastępstwie Tadeusza Żakiety i Adama Pietrasa) mieli dwie znakomite okazje na strzelenie bramek.

Najpierw w 18 minucie z lewej strony dośrodkował Wiktor Ciechański, a akcji skutecznym strzałem nie skończył Adam Świdroń, natomiast w 28 minucie w w bliźniaczej sytuacji piłkę z lewej strony dogrywał Mateusz Barszcz, a dobrej okazji nie wykorzystał Wiktor Ciechański. Dobrze grająca drużyna Gryfa dała się zaskoczyć tylko raz, kiedy w 43 minucie Maciej Kuczkowski ograł dwóch obrońców przy linii końcowej boiska i silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Marcina Petrusa. Było to jedyne trafienie w pierwszych 45 minutach meczu. W drugiej połowie obraz gry zmienił się i to gospodarze zaczęli odważniej atakować bramkę Macieja Czyżniewskiego. Do wyrównania mogło i powinno dojść w 48 minucie, kiedy w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Wiktor Ciechański i fatalnie przestrzelił posyłając piłkę obok bramki. Kolejną okazję do strzelenia bramki gospodarze mieli w 56 minucie, jednak strzał Jakuba Mondrzejewskiego z ostrego kąta wybronił Maciej Czyżniewski.

Ze strony Bytovii II znakomitą okazję na podwyższenie prowadzenia miał Wiktor Treder, jednak piłka po jego strzale i rękach Marcina Petrusa wylądował na poprzeczce. Słupszczanie nie poddawali się i dążyli do strzelenia wyrównującej bramki. Udało im się to w 72 minucie kiedy znakomitym dograniem z prawej strony popisał się Eryk Kępski, a skutecznym strzałem akcję zakończył Jakub Mondrzejewski. W 80 minucie przyjezdni stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia, jednak w pojedynku Wiktora Tredera z Marcinem Petrusem, górą był golkiper Gryfa. W 87 minucie goście dopięli swego wychodząc na prowadzenie po skutecznym strzale z bliskiej odległości Bartosza Heringa. W tym momencie wydawało się, że to bytowiacy zgarną całą pulę, jednak młodzi piłkarze Gryfa grali do końca i zostali nagrodzeni w 92 minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się Adam Świdroń i strzałem przy słupku pokonał Macieja Czyżniewskiego. Po chwili bardzo dobrze prowadzący mecz, sędzia Adrian Wesserling z Redy zagwizdał po raz ostatni i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.