Klasa okręgowa: Leśnik Cewice - KS Gryf Słupsk 0:5

W meczu 10. kolejki słupskiej klasy okręgowej, KS Gryf Słupsk wygrał z Leśnikiem w Cewicach 5:0.

Łatwą wygraną odnieśli piłkarze słupskiego Gryfa w wyjazdowej potyczce z Leśnikiem Cewice. Podopieczni Tadeusza Żakiety zaaplikowali gospodarzom pięć bramek, nie tracąc żadnej, co zdarzyło im się to po raz pierwszy w tym sezonie. Od pierwszego gwizdka arbitra Tomasza Karpika do natarcia ruszyli słupszczanie i w pierwszych minutach mieli dwie bramkowe okazje, jednak Filip Kołakowski i Nikodem Ciechański przegrali pojedynki z Wiktorem Puaneckim. W 11. minucie było już 0:1 kiedy fantastycznym strzałem z ok. 30 metrów popisał się Filip Kołakowski i piłka po odbiciu od słupka zatrzepotała w siatce. Wyczyn Filipa Kołakowskiego skopiował w 16. minucie Ilia Kozub, który również strzałem z 30 metrów zaskoczył bramkarza Leśnika. Kolejne trafienie piłkarze Gryfa zaliczyli w 33. minucie, a na listę strzelców ponownie wpisał się Filip Kołakowski, który płaskim strzałem zza pola karnego pokonał Wiktora Puaneckiego.

Wynik 0:3 utrzymał się do zakończenia pierwszej połowy, w której stroną dominującą byli goście, a piłkarze z Cewic jedyny celny strzał oddali w 9. minucie, jednak uderzenie z 16 metrów Krzysztofa Urbana nie sprawiło problemów Marcinowi Petrusowi. W drugich 45 minutach obraz gry nie uległ zmianie i w dalszym ciągu stroną dominującą byli piłkarze Gryfa, którzy seryjnie marnowali znakomite okazje bramkowe. Swoich szansa nie wykorzystali Kacper Grabarczyk (trzy razy), Filip Kołakowski (dwa razy), Nikodem Ciechański, Wiktor Ciechański i Adam Świdroń. Gospodarze jedyne zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach, jednak nie potrafili ich zamienić na bramki. W końcówce przyjezdnym udało się jeszcze dwukrotnie ulokować piłkę w siatce. W 72 minucie z linii końcowej dogrywał Filip Kołakowski, a skutecznym strzałem akcję zakończył Wiktor Ciechański, natomiast w 90 minucie na listę strzelców wpisał się Nikodem Ciechański, wykorzystując podanie od Michała Tołka. Wygrana młodych słupszczan była zasłużona i nawet przez chwilę nie była zagrożona. Kolejny mecz piłkarze KS Gryfa zagrają już w środę o godz.15:30, kiedy w zaległym meczu podejmą Piasta Człuchów.

W pozostałych spotkaniach: Sokół Wyczechy - Start Miastko 4:1, Piast Człuchów - Barton Barcino 5:1 (Kamil Woźniak 2, 20, Szymon Rakowski 13, Paweł Maślanyk 39, Mateusz Drobek 89 - Bartłomiej Kuźmiński 19), Zawisza Borzytuchom - Wybrzeże Objazda 2:0 (Jakub Świderski 70, Tobiasz Rachwał 73).

Leśnik Cewice - KS Gryf Słupsk 0:5 (0:3)
Bramki: 0:1 Filip Kołakowski (11), 0:2 Ilia Kozub (16), 0:3 Filip Kołakowski (33), 0:4 Wiktor Ciechański (72), 0:5 Nikodem Ciechański (90)

Żółte kartki: Piotr Zieliński i Adam Zieliński (obaj Leśnik).

Leśnik: Puanecki - Suszko, Sulkowski, Misiak, Adam Zieliński, Urban (70 Pankowski), Naczk, Piotr Zieliński, Brzozowski, Bandosz, Jakub Waczkowski (46 Treder).

KS Gryf: Marcin Petrus (70 Ostrowski) - Olszewski (46 Grabarczyk), Wólczyński, Barszcz, Kowalik, Mondrzejewski, Nikodem Ciechański, Kozub, Kalinowski (60 Wiktor Ciechański), Świdroń (70 Tołek), Kołakowski.

Sędziował: Tomasz Karpik (Lębork).