Klasa okręgowa: Na stadionie przy ulicy Zielonej strzelili 4 bramki. KS Gryf - Wybrzeże 4:0

Jednostronny przebieg miał sobotni mecz w ramach 13. kolejki słupskiej klasy okręgowej, w którym słupski Gryf zmierzył się z Wybrzeżem Objazda.

Podopieczni Tadeusza Żakiety nie dali najmniejszych szans beniaminkowi z Objazdy wygrywając 4:0. Od pierwszej minuty na boisku niepodzielnie rządzili młodzi słupszczanie, spychając podopiecznych Piotra Kurowskiego do głębokiej defensywny. Kilkakrotnie było gorąco pod bramką Michała Dworaka. Młody bramkarz gości czyste konto zachował do 22 minuty, kiedy w pole karne dośrodkował Mateusz Barszcz, a głową piłkę w bramce ulokował 15-letni Jakub Kalinowski. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do zakończenia pierwszej połowy, chociaż gospodarze zmarnowali jeszcze dwie znakomite okazje do strzelenia bramki.

Za pierwszym razem Nikodem Ciechański zamiast podawać do stojącego przed pustą bramką Jakuba Mondrzejewskiego zdecydował się na strzał i piłka powędrowała nad poprzeczką, a za drugim razem Jakub Mondrzejewski przestrzelił w sytuacji sam na sam.

Obraz gry w drugiej połowie nie zmienił się i cały czas stroną dominującą byli gryfici. W 58 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Jakub Kalinowski wykorzystując podanie od Jakuba Olszewskiego. Dwie minuty później było już 3:0, a piłkę w bramce ulokował Ilia Kozub, po asyście Wiktora Ciechańskiego. Kolejne minuty to znakomite sytuacje pod bramką drużyny Wybrzeża, które dwukrotnie zmarnował Kacper Grabarczyk oraz Adam Świdroń i Nikodem Ciechański.

Końcowy wynik meczu ustalił w 83 minucie Patryk Wólczyński po świetnym rozegraniu z rzutu rożnego i asyście Mateusza Barszcza. Gości przez stać było tylko na jedną sytuację, kiedy w 88 minucie Daniel Oleśkiewicz przegrał pojedynek sam na sam z Marcinem Petrusem.

KS Gryf Słupsk - Wybrzeże Objazda 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Kalinowski (22 - głową), 2:0 Jakub Kalinowski (56), 3:0 Ilia Kozub (60), 4:0 Patryk Wólczyński (83).

KS Gryf: Marcin Petrus - Olszewski, Kępski, Wólczyński, Barszcz, Kowalik (65 Świdroń), Kozub, Nikodem Ciechański, Kalinowski (69 Olszowiec), Mondrzejewski (70 Tołek), Wiktor Ciechański (69 Grabarczyk).

Wybrzeże: Dworak - Skrzypkowski, Rabenda, Wójtowicz, Szczasiuk (84 Podleśny), Mączkowiak (64 Stramek), Markowski, Grudniewski, Ciesielski, Przemysław Cyrankowski, Dynysiuk (84 Oleśkiewicz).

W meczu ligi okręgowej zespół GTS Czarna Dąbrówka pokonał 1:0 KS Włynkówko. Bramkę w 75 minucie strzelił Patryk Wolski.

Liga okręgowa. KS Włynkówko - GTS Czarna Dąbrówka 0:1 (ZDJĘCIA)

Pozostałe wyniki: Czarni - Bytovia II 0:3, Barton - Zawisza 1:1, Echo - Myśliwiec 2:3, Start - Leśnik 6:2, Sparta - Piast 4:1, KS Włynkówko - GTS 0:1, MKS - Sokół 3:1, Chrobry - Jantaria 1:8, Lipniczanka - Kaszubia 5:3.