Klasa okręgowa: Sparta Sycewice - Start Miastko 2:2 (zdjęcia)

Krzysztof Piotrkowski
W spotkaniu 24. kolejki słupskiej klasy okręgowej, lider tabeli Sparta Sycewice zremisowała ze Startem Miastko 2:2.

W 5. minucie w słupek uderzył Bartłomiej Borowicz, a dobitka Krzysztofa Bryndala okazała się niecelna. Zmęczeni bojem pucharowym gospodarze cały czas oddawali pole gościom. Tuż nad bramką uderzył Przemysław Spalik. Oskar Dzięcioł był bliski przejęcia piłki tuż pod bramką Sparty. Następnie jego strzał wybronił Daniel Libigocki. Tuż nad poprzeczką główkował Patryk Kapica. Ataki gości powiodły się w 39. minucie. Ostre dośrodkowanie z prawej strony tuż przed bramką celnym strzałem zakończył Bryndal.

Tuż po przerwie Jarosław Cudziło wybił piłkę z linii bramkowej. Gospodarzom nie wychodziło nic. W 57. minucie Łukasz Skierka nie dał rady pokonać Roberta Przeplasko. Potem po strzale zawodnika Startu piłkę wypuścił Libigocki, a do siatki trafił Wojciech Szuta. Wydawało się, że nic nie może przeszkodzić w zwycięstwie gościom. Sparta jednak jak zwykle miała znakomitą końcówkę. W 83. minucie Przeplasko wybronił strzał Cudziło z rzutu wolnego. Kilka minut później kontaktowego gola uzyskał Skierka, który też w doliczonym czasie gry już się nie pomylił przy drugiej próbie z rzutu karnego.

Sparta Sycewice - Start Miastko 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Krzysztof Bryndal (39), 0:2 Wojciech Szuta (67), 1:2 Łukasz Skierka (87), 2:2 Łukasz Skierka (90-karny)

57 - Robert Przeplasko obronił rzut karny Łukasza Skierki

Sparta: Libigocki - Cudziło, Bobrowski, Giersz, Terefenko (74 Adkonis), Kopciński, Kiełczykowski (61 Slusarz), Budzyński (37 K.Klawikowski), Kosiński, Gulbiński (46 Michał Mytych), Skierka.

Start: Przeplasko - Degis, Borowicz, Bryndal (63 Bujwid), Kapica, Dzięcioł (71 Garczyński), Guzowski (86 Prondziński), Kłonczyński (51 Smaha), Górko, Spalik (90 Przybylski), Szuta.

Pozostałe wyniki: Myśliwiec Tuchomie - Lipniczanka Lipnica 1:1 (Krzysztof Szymanowski 20 - Fabian Górski 73), KS Włynkówko - Chrobry Charbrowo 1:0 (Rafał Kostka 38), Leśnik Cewice - Czarni Czarne 2:3 (Marcin Siwy 76, Krzysztof Urban 90 - Łukasz Jakubowski 26, 49, Kacper Kaczmarek 47).