Klasyfikacja asyst w PKO Ekstraklasie po 14. kolejce: Trzeci raz Damiana Dąbrowskiego [ASYSTY EKSTRAKLASA]

Jacek Czaplewski
Jacek Czaplewski
Damian Dąbrowski w walce o piłkę z Flavio Paixao
Damian Dąbrowski w walce o piłkę z Flavio Paixao Andrzej Szkocki/Polska Press
Asysty Ekstraklasa. Choć nie minęła jeszcze runda jesienna to Damian Dąbrowski jest już bliski wyrównania dorobku z całego zeszłego sezonu. W meczu przeciw Legii Warszawa pomocnik Pogoni Szczecin asystował po raz trzeci.

Klasyfikacja asyst po 14. kolejce PKO Ekstraklasy:

  • 5 ASYST: Damian Kądzior (Piast Gliwice), Damian Rasak (Wisła Płock), Rafał Wolski (Wisła Płock).
  • 3 ASYSTY: Damian Dąbrowski (Pogoń Szczecin), Maxime Dominguez (Miedź Legnica), Victor Garcia (Śląsk Wrocław), Marc Gual (Jagiellonia Białystok), Erik Janża (Górnik Zabrze), Filip Mladenović (Legia Warszawa), Ernest Muci (Legia Warszawa), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk), Lukas Podolski (Górnik Zabrze), Stratos Svarnas (Raków Częstochowa), Kristian Vallo (Wisła Płock).
  • 2 ASYSTY: Pontus Almqvist (Pogoń Szczecin), Łukasz Bejger (Śląsk Wrocław), Michał Chrapek (Piast Gliwice), Karol Danielak (Widzew Łódź), Davo (Wisła Płock), Maciej Domański (Stal Mielec), Daniel Leo Gretarsson (Śląsk Wrocław), Said Hamulic (Stal Mielec), Josue (Legia Warszawa), Olaf Kobacki (Miedź Legnica), Piotr Krawczyk (Górnik Zabrze), Dominik Kun (Widzew Łódź), Mikołaj Lebedyński (Stal Mielec), Maurides (Radomiak Radom), Nene (Jagiellonia Białystok), Bartosz Nowak (Raków Częstochowa), Fabian Piasecki (Raków Częstochowa), Jordi Sanchez (Widzew Łódź), Łukasz Sekulski (Wisła Płock), Michal Siplak (Cracovia), Filip Szymczak (Lech Poznań), Fran Tudor (Raków Częstochowa), Mateusz Wdowiak (Raków Częstochowa), Paweł Wszołek (Legia Warszawa), Maciej Żurawski (Warta Poznań).
  • 1 ASYSTA: Dawid Abramowicz (Radomiak Radom), Roberto Alves (Radomiak Radom), Makana Baku (Legia Warszawa), Filip Balaj (Cracovia), Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Thabo Cele (Radomiak Radom), Fedor Cernych (Jagiellonia Białystok), Szymon Czyż (Raków Częstochowa), Dawid Błanik (Korona Kielce), Conrado (Lechia Gdańsk), Adrian Danek (Korona Kielce), Cheikhou Dieng (Zagłębie Lubin), Ilkay Durmus (Lechia Gdańsk), Erik Exposito (Śląsk Wrocław), Marcin Flis (Stal Mielec), Mariusz Fornalczyk (Pogoń Szczecin), Dominik Furman (Wisła Płock), Jens Martin Gammelby (Miedź Legnica), Fryderyk Gerbowski (Stal Mielec), Krystian Getinger (Stal Mielec), Guram Giorbelidze (Zagłębie Lubin), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Jan Grzesik (Warta Poznań), Javier Ajenjo Hyjek (Śląsk Wrocław), Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok), Mikael Ishak (Lech Poznań), Rafał Janicki (Górnik Zabrze), Richard Jensen (Górnik Zabrze), Jakub Jugas (Cracovia), Benjamin Kallman (Cracovia), Bartosz Kapustka (Legia Warszawa), Michał Kaput (Radomiak Radom), Arkadiusz Kasperkiewicz (Stal Mielec), Jacek Kiełb (Korona Kielce), Gabriel Kirejczyk (Piast Gliwice), Bartłomiej Kłudka (Zagłębie Lubin), Gabriel Kobylak (Radomiak Radom), Marko Kolar (Wisła Płock), Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin), Vladan Kovacević (Raków Częstochowa), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Kamil Kruk (Zagłębie Lubin), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), Mateusz Kupczak (Warta Poznań), Leandro (Radomiak Radom), Filip Lesniak (Wisła Płock), Juliusz Letniowski (Widzew Łódź), Ivi Lopez (Raków Częstochowa), Łukasz Łakomy (Zagłębie Lubin), Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin), Luis Machado (Radomiak Radom), Niilo Maenpaa (Warta Poznań), Tomasz Makowski (Zagłębie Lubin), Przemysław Maj (Stal Mielec), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Luis Mata (Pogoń Szczecin), Mateusz Matras (Stal Mielec), Konrad Matuszewski (Warta Poznań), Hubert Matynia (Miedź Legnica), Nemanja Mijusković (Miedź Legnica), Jakub Myszor (Cracovia), Luciano Narsingh (Miedź Legnica), Bojan Nastić (Jagiellonia Białystok), Janusz Nojszewski (Korona Kielce), Fabio Nunes (Widzew Łódź), Aleksander Paluszek (Górnik Zabrze), Bartłomiej Pawłowski (Widzew Łódź), Mathias Hebo Rasmussen (Cracovia), Joel Pereira (Lech Poznań), Robert Pich (Legia Warszawa), Rafał Pietrzak (Lechia Gdańsk), Tomas Prikryl (Jagiellonia Białystok), Michał Rakoczy (Cracovia), Adam Ratajczyk (Stal Mielec), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Piotr Samiec-Talar (Śląsk Wrocław), Petr Schwarz (Śląsk Wrocław), Lisandro Semedo (Radomiak Radom), Oskar Sewerzyński (Korona Kielce), Kacper Sezonienko (Lechia Gdańsk), Jean Carlos Silva (Pogoń Szczecin), Michał Skóraś (Lech Poznań), Afonso Sousa (Lech Poznań), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin), Patryk Stępiński (Widzew Łódź), Kajetan Szmyt (Warta Poznań), Serafin Szota (Widzew Łódź), Jewgienij Szykawka (Korona Kielce), Bartosz Śpiączka (Korona Kielce), Dalibor Takac (Korona Kielce), Ernest Terpiłowski (Widzew Łódź), Kristers Tobers (Lechia Gdańsk), Grzegorz Tomasiewicz (Piast Gliwice), Piotr Tomasik (Wisła Płock), Kostas Triantafyllopulos (Pogoń Szczecin), John Yeboah (Śląsk Wrocław), Oliwier Wojciechowski (Jagiellonia Białystok), Luka Zarandia (Korona Kielce), Mario Zebić (Korona Kielce), Benedikt Zech (Pogoń Szczecin), Luka Zahović (Pogoń Szczecin), Paweł Zieliński (Widzew Łódź), Adam Zrelak (Warta Poznań).

Klasyfikacja zostanie zaktualizowana od razu po poniedziałkowych meczach.

Klasyfikacja asyst z podziałem na kluby
Cracovia:
2 asysty: Michal Siplak.
1 asysta: Filip Balaj, Jakub Jugas, Benjamin Kallman, Jakub Myszor, Michał Rakoczy, Mathias Hebo Rasmussen.

Górnik Zabrze:
3 asysty: Erik Janża, Lukas Podolski.
2 asysty: Piotr Krawczyk.
1 asysta: Rafał Janicki, Richard Jensen, Aleksander Paluszek.

Jagiellonia Białystok:
3 asysty: Marc Gual.
2 asysty: Nene.
1 asysta: Bartosz Bida, Fedor Cernych, Jesus Imaz, Bojan Nastić, Tomas Prikryl, Taras Romanczuk, Oliwier Wojciechowski.

Korona Kielce:
1 asysta: Dawid Błanik, Adrian Danek, Jacek Kiełb, Janusz Nojszewski, Oskar Sewerzyński, Jewgienij Szykawka (Korona Kielce), Bartosz Śpiączka, Dalibor Takac, Luka Zarandia, Mario Zebić.

Lechia Gdańsk:
3 asysty: Flavio Paixao.
1 asysta: Conrado, Ilkay Durmus, Jarosław Kubicki, Rafał Pietrzak, Kacper Sezonienko, Kristers Tobers.

Lech Poznań:
2 asysty: Filip Szymczak.
1 asysta: Mikael Ishak, Filip Marchwiński, Joel Pereira, Michał Skóraś, Afonso Sousa.

Legia Warszawa:
3 asysty: Filip Mladenović, Ernest Muci.
2 asysty: Josue, Paweł Wszołek.
1 asysta: Makana Baku, Bartosz Kapustka, Robert Pich.

Miedź Legnica:
3 asysty: Maxime Dominguez.
2 asysty: Olaf Kobacki.
1 asysta: Jens Martin Gammelby, Hubert Matynia, Nemanja Mijusković, Luciano Narsingh.

Piast Gliwice:
5 asyst: Damian Kądzior.
2 asysty: Michał Chrapek.
1 asysta: Michał Kaput, Gabriel Kirejczyk, Grzegorz Tomasiewicz.

Pogoń Szczecin:
3 asysty: Damian Dąbrowski.
2 asysty: Pontus Almqvist.
1 asysta: Mariusz Fornalczyk, Kamil Grosicki, Sebastian Kowalczyk, Mateusz Łęgowski, Luis Mata, Jean Carlos Silva, Kostas Triantafyllopoulos, Luka Zahović, Benedikt Zech.

Radomiak Radom:
2 asysty: Maurides.
1 asysta: Dawid Abramowicz, Roberto Alves, Thabo Cele, Gabriel Kobylak, Leandro, Luis Machado, Lisandro Semedo.

Raków Częstochowa:
3 asysty: Stratos Svarnas.
2 asysty: Bartosz Nowak, Fabian Piasecki, Fran Tudor, Mateusz Wdowiak.
1 asysta: Szymon Czyż, Vladan Kovacević, Ivi Lopez

Stal Mielec:
2 asysty: Maciej Domański, Mikołaj Lebedyński, Said Hamulic.
1 asysta: Marcin Flis, Fryderyk Gerbowski, Krystian Getinger, Arkadiusz Kasperkiewicz, Przemysław Maj, Mateusz Matras, Adam Ratajczyk.

Śląsk Wrocław:
3 asysty: Victor Garcia.
2 asysty: Łukasz Bejger, Daniel Leo Gretarsson.
1 asysta: Erik Exposito, Javier Ajenjo Hyjek, Piotr Samiec-Talar, Petr Schwarz, John Yeboah.

Warta Poznań:
2 asysty: Maciej Żurawski.
1 asysta: Jan Grzesik, Mateusz Kupczak, Niilo Maenpaa, Konrad Matuszewski, Kajetan Szmyt, Adam Zrelak.

Widzew Łódź:
2 asysta: Karol Danielak, Dominik Kun, Jordi Sanchez.
1 asysta: Juliusz Letniowski, Fabio Nunes, Bartłomiej Pawłowski, Patryk Stępiński, Serafin Szota, Ernest Terpiłowski, Paweł Zieliński.

Wisła Płock:
5 asyst: Damian Rasak, Rafał Wolski.
3 asysty: Kristian Vallo.
2 asysty: Davo, Łukasz Sekulski.
1 asysta: Dominik Furman, Marko Kolar, Filip Lesniak, Piotr Tomasik.

Zagłębie Lubin:
1 asysta: Cheikhou Dieng, Guram Giorbelidze, Bartłomiej Kłudka, Bartosz Kopacz, Kamil Kruk, Łukasz Łakomy, Tomasz Makowski, Filip Starzyński.

EKSTRAKLASA w GOL24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Klasyfikacja asyst w PKO Ekstraklasie po 14. kolejce: Trzeci raz Damiana Dąbrowskiego [ASYSTY EKSTRAKLASA] - Gol24

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie