Klienci chcą zaparkować przy dyskoncie, ale miejsc dla nich...

  Klienci chcą zaparkować przy dyskoncie, ale miejsc dla nich jest zbyt mało

  Daniel Klusek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Klienci chcą zaparkować przy dyskoncie, ale miejsc dla nich jest zbyt mało

  ©Krzysztof Piotrkowski

  Mieszkańcy Zatorza, którzy przyjeżdżają na zakupy do sklepu Lidl przy al. 3 Maja, skarżą się na to, że nie mają gdzie zaparkować swoich aut. Twierdzą, że to przez pracowników pobliskiej komendy Miejskiej Policji.
  Klienci chcą zaparkować przy dyskoncie, ale miejsc dla nich jest zbyt mało

  ©Krzysztof Piotrkowski

  - Dlaczego większa część parkingu jest w godzinach od 7.20 do 16 zastawiona przez samochody pracowników komendy policji? - pyta w e-mailu do redakcji czytelniczka z Zatorza. - W tym czasie brakuje miejsc dla klientów sklepu. Proszę stanąć tam o godz. 7.15 i popatrzeć, co się dzieje na parkingu.

  Pojechaliśmy więc na wskazane miejsce i faktycznie okazało się, że na parkingu przy dyskoncie oraz przy sąsiednim budynku mieszkalnym znaczna część miejsc parkingowych jest zajęta.

  - Tu parkują policjanci, zdarza się, że nawet stawiają radiowozy - mówi pan Jarosław, który do sklepu przyjechał z ul.
  Wiatracznej. - Najgorzej jest w godzinach popołudniowego szczytu, gdy osoby wracające z pracy chcą zrobić zakupy w drodze do domów, a wiele samochodów jeszcze tam parkuje. Kilka razy musiałem zaparkować samochód nie do końca zgodnie z przepisami, ale nie miałem innego wyjścia. Wielu kierowców też tak robi, bo przecież gdzieś trzeba zostawić samochód. Nie będę przecież szedł z zakupami przez całe osiedle.

  Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji nie zgadza się z oskarżeniami, że to wyłącznie pracownicy komendy miejskiej parkują na miejscach w okolicy dyskontu. Nie wyklucza jednak, że część stojących po kilka godzin dziennie samochodów faktycznie może należeć do pracowników komendy.

  - Nie mieliśmy w tej sprawie skarg zarówno ze strony klientów sklepu, okolicznych mieszkańców, ani przedstawicieli dyskontu - mówi Czerwiński.

  Jak dodaje, czasowe utrudnienia w znalezieniu miejsc parkingowych w pobliżu komendy wynikać mogą z tego, że na jej terenie trwa remont.

  - Z tego powodu liczba miejsc parkingowych na naszym terenie jest ograniczone - mówi rzecznik słupskiej policji. - Ta sytuacja jest jednak przejściowa, do zakończenia prac. Dlatego prosimy innych kierowców o wyrozumiałość. Liczba miejsc parkingowych, które znajdują się na terenie komendy policji, jest optymalna. po zakończeniu remontu postaramy się też wyznaczyć miejsca parkingowe dla tych mieszkańców, którzy w różnych sprawach przyjeżdżają do nas.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (38)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (38) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone