Klub karate z Bytowa na Ogólnopolskim Pucharze Krakowa (zdjęcia)

Andrzej Gurba
W hali Orła Piaski Wielkie w Krakowie odbył się III Ogólnopolski Puchar Krakowa w karate tradycyjnym. Karate Klub Bytów reprezentowało czworo zawodników: Zofia Rembalska, Wiktor Mohr, Franciszek Jarzembiński i Filip Gawroński.

Bytowscy karatecy przywieźli jeden srebrny i dwa brązowe medale. Zawody odbywały się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Startowało 1056 zawodniczek i zawodników z 48 klubów. Turniej odbywał się na 8 matach. Były to jedne z największych zawodów w jakich startowali młodzi bytowiacy. Zawody rozgrywane były w grupach w systemie każdy z każdym. Najlepsi z grup przechodzili do systemu pucharowego. Przegrana eliminowała z dalszych rozgrywek. Karate Klub Bytów w konkurencji kata (prezentacja technik, walka z wyimaginowanymi przeciwnikami) reprezentowało czworo zawodników; Zofia Rembalska, Wiktor Mohr, Franciszek Jarzembiński i Filip Gawroński. Wszyscy posiadają zielone pasy (6 kyu).

Wiktor Mohr i Franciszek Jarzembiński startowali w roczniku 2008-2007. W ich grupie było aż 45 zawodników. Aby przejść do fazy pucharowej musieli wygrać wszystkie walki (wszyscy zawodnicy rozdzieleni byli na 8 grup, do dalszych rozgrywek przechodził najlepszy). Tak też się stało. Obaj wygrali wszystkie walki. W fazie pucharowej doszli do półfinału. Obaj też przegrali walki 2:3, i w rezultacie obaj zajęli 3 miejsce.

W tym samym czasie na innych matach w roczniku 2009-2010 startował Filip Gawroński oraz w grupie dziewcząt Zosia Rembalska. W grupie Filipa startowało 23 zawodników. Niestety, do wygranej Filipowi zabrakło szczęścia. Do fazy pucharowej z grup wychodziło dwóch najlepszych zawodników, a Filip był trzeci. Wygrał 3 walki, dwie przegrał. Zawodnicy, z którymi przegrał zajęli w końcowym rezultacie 1 i 2 miejsce.

Zosia w swojej grupie wygrała jedna walkę i z drugiego miejsca weszła do fazy pucharowej. W półfinale zrewanżowała się i

wygrała walkę z koleżanką, z którą przegrała w walce grupowej. Niestety, w finale musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki i w rezultacie zajęła 2 miejsce.

- Występ swoich podopiecznych oceniam bardzo dobrze. Wszyscy byli doskonale przygotowani do zawodów i wykazali się dużym zaangażowaniem i duchem walki. Wyniki są bardzo dobre, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że na start musieliśmy czekać ponad 5 godzin. To było stresujące i męczące. Teraz przygotowujemy się do Otwartych Mistrzostw Województwa Pomorskiego, które odbędą się 24 marca w Ergo Arenie w Gdańsku – mówi Michał Gawroński, instruktor, wiceprezes Karate Klub Bytów. (ang)