Kolejne dwa punkty

(mars)
Piłka ręczna. II liga mężczyzn. Piłkarze ręczni Szabel Gwardii Koszalin rozegrali kolejny mecz o mistrzostwo II ligi. Lider nie zawiódł koszalińskich kibiców i w 10. kolejce pokonał na wyjeździe KPR Bydgoszcz 27:22 (13:12).

Na początku meczu przewagę bramkową uzyskali gospodarze, ale już w 8 minucie gwardziści doprowadzili do remisu 8:8. Od tego momentu do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka i na tablicy często był wynik remisowy. Na przerwę koszalinianie schodzili prowadząc różnicą jednej bramki. Początek drugiej części gry należał do gości, którzy w 37 minucie uzyskali cztery bramki przewagi (17:13), a na jedenaście minut przed zakończeniem meczu prowadzili 26:19 (największa różnica). Później koszalinianie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.
Szabel Gwardia: Wojtkiewicz, Płóciennik; Kaca - 2, Pawlak - 7, Jocz - 4, Stasiuk - 3, Paweł Wachowski, Gibalski - 1, Dziadyk - 2, Piotr Wachowski - 1, Suszka - 5, Trybalski - 2, Kromka, Koszykowski.

Wyniki 10. kolejki:

KPR Bydgoszcz - Szabel Gwardia Koszalin 22:27, Legia Chełmża - Techtrans Darad Elbląg 13:25, Borowiak Czersk - AZS Politechnika Gdańsk 18:26, PKSPR Włocławek - Hetman Gniew - przełożony na 22 lutego. Pauzowała Cuiavia Inowrocław.

1. Szabel Gwardia 9 15 278-198
2. Techtrans Darad 9 15 245-187
3. Hetman 8 12 222-187
4. AZS Politechnika 9 12 231-197
5. KPR Bydgoszcz 9 10 248-219
6. Legia 9 6 223-249
7. Borowiak 9 4 206-234
8. Cuiavia 8 4 168-236