Kolejny rekord Polski Mateusza Zawady

(fen)
Lęborczanin Mateusz Zawada płynie po kolejny rekord Polski na dystansie 50 m stylem motylkowym. Fot. Archiwum Soleksu Lębork
Trwa znakomita passa medalowa Soleksu. Tym razem znakomicie spisał się Mateusz Zawada. Lęborski pływał wywalczył trzy medale, w tym jeden koloru srebrnego.

W Oświęcimiu zakończyły się zimowe mistrzostwa Polski juniorów 17 i 18-letnich w pływaniu. Znakomitą formę zaprezentował pływak Mateusz Lębork.

17-letni lęborczanin w wyścigu na 50 m stylem motylkowym ustanowił nowy rekord Polski w swojej kategorii wiekowej. Jego rekordowy wyczyn to 24,58 s.

Z tym wynikiem Zawada zdobył srebrny medal. Lęborski pływak przegrał rywalizację o złoto z 18-letnim Radosławem Kawęckim z Kornera Zielona Góra.

Jest to już drugi rekord Polski lęborczanina. Mateusz jest posiadaczem rekordu kraju na 50 m stylem motylkowym w kategorii juniorów 16-letnich i aktualnie 17-latków. W rywalizacji ze starszymi kolegami Zawada zdobył jeszcze dwa brązowe medale na 100 m stylem motylkowym (54,46 s) i zmiennym (57 s).

Mateusz Zawada jest szybki i dynamiczny, a także wszechstronny. Wielka kariera jeszcze przed nim.

- Mój wychowanek poczynił duże postępy - ocenił Dariusz Gromulski, szkoleniowiec Soleksu Lębork. - Ustanowienie kolejnego rekordu Polski oraz sześć nowych rekordów okręgu w kategorii juniorów 17 i 18-letnich stwarza Mateuszowi szansę walki o miejsce w reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy juniorów, które odbędą się w lipcu w Pradze.