Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kołobrzeg. Prezes uzdrowiska o planach komunalizacji

Iwona Marciniak [email protected] Tel. 94 34735 99
Kołobrzeg. Prezes uzdrowiska o planach komunalizacjiPrywatyzacja miała więc przede wszystkim oznaczać znalezienie inwestora strategicznego.
Kołobrzeg. Prezes uzdrowiska o planach komunalizacjiPrywatyzacja miała więc przede wszystkim oznaczać znalezienie inwestora strategicznego. sxc.hu
- Naszym celem jest pozyskanie kapitału, byśmy mogli skutecznie konkurować z 4-, 5-gwiazdkowymi obiektami - tak prezes Uzdrowiska Kołobrzeg komentuje plany komunalizacji spółki.

Jak informowaliśmy w "Głosie", radni wojewódzcy chcą, by uzdrowiska Kołobrzeg i Świnoujście zostały skomunalizowane a nie sprywatyzowane. Ta idea połączyła podczas wtorkowego głosowania radnych wszystkich opcji. Takie rozwiązanie pozwoliłoby odsunąć obawy o dostęp do lecznictwa uzdrowiskowego Polaków, korzystających ze skierowań z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wczoraj zapytaliśmy prezesa Uzdrowiska Kołobrzeg SA Mateusza Korkucia o opinię w sprawie komunalizacyjnych planów: - Rola zarządu polega na zarządzaniu powierzonym majątkiem, jego załogą. Dlatego trudno mi komentować decyzje właścicielskie.

Naszym celem jest pozyskanie kapitału, byśmy mogli skutecznie konkurować z 4-, 5-gwiazdkowymi obiektami, które wyrosły nam w Kołobrzegu jak grzyby po deszczu, a które świadczą usługi podobne jak my, w zbliżonej cenie. Pamiętajmy, że spośród naszych obiektów tylko nieliczne sięgają już standardu 2-, 3- gwiazdkowych, a trudno się utrzymać z kuracjuszy kierowanych do nas przez NFZ.

Jak mówi prezes, prywatyzacja miała więc przede wszystkim oznaczać znalezienie inwestora strategicznego, który zobowiąże się prowadzić tę samą działalność przez co najmniej 15 lat i zobliguje się w jakimś okresie przekazać pakiet inwestycyjny.

- Rozumiem, że wobec protestów, jakie budziły prywatyzacyjne plany, dokapitalizowanie uzdrowisk gotowe są wziąć samorządy - mówi dalej prezes. - Dla nas, z punktu widzenia przedsiębiorstwa, to czy dostaniemy pieniądze na rozwój w ramach pakietu inwestycyjnego, czy też po komunalizacji wystąpimy o dofinansowane przy najbliższym rozdaniu funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego, przełoży się na to samo. A potrzeby mamy ogromne.

W tej chwili mamy już gotowe projekty techniczne na remonty naszych dwóch basenów w zakładach przyrodoleczniczych i wzbogacenie ich oferty. Potrzebujemy na to ok. 11 mln zł, a to tylko nasze najpilniejsze potrzeby.

Prezes dostrzega za to niewątpliwy plus obecności właściciela bliżej niż w stolicy. - Gospodarz, który jest bliżej nas i nie musi jak skarb państwa dzielić uwagi na setki podobnych i znacznie większych firm, być może będzie mógł szybciej reagować na nasze wnioski i szybciej zauważy potrzeby.
Dokumenty niezbędne do komunalizacji marszałek zachodniopomorski chce w ciągu miesiąca przesłać do Ministerstwa Skarbu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza