Kolorowy happening w Słupsku na pierwszy dzień wiosny...

  Kolorowy happening w Słupsku na pierwszy dzień wiosny (wideo, zdjęcia)

  Anna Piwowarska

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W piątek uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zachęcali przechodniów do wspólnego udziału w Kolorowym Happeningu.

  Była to już druga odsłona happeningu organizowanego przez Słupskie Porozumienie Obywatelskie i ZSI w Słupsku w tym tygodniu.

  W czasie pierwszego, wtorkowego spotkania młodzież przeciągała linę, w ten sposób prezentując walkę dobra ze złem w Słupsku. Tym razem do zabawy wciągnęli również przechodniów.

  Uczniowie zaczepiali słupszczan i malowali im dłonie farbą tak, by mogli odbić ich kształt na dużym plakacie. Był to swego rodzaju podpis, którym słupszczanie deklarowali swoje poparcie dla idei głoszonych przez młodzież.

  - Chcemy obudzić Słupsk. Nasze miasto stało się szare i mało atrakcyjne dla ludzi młodych, którzy wolą uciec do innego miasta bądź za granicę. Czas zrobić coś, żeby ich tu zatrzymać i pokazać, że Słupsk może być kolorowy - mówiła Alicja Augustyniak-Pelc, która przewodziła całej akcji.

  - Jedna jaskółka wiosny nie czyni, to nic nie da - gderał pewien starszy pan, jednak młodzi ludzie nie przejęli się jego słowami. Zamiast tego z werwą zbierali kolejne odciski dłoni.

  Poza ożywieniem ul. Wojska Polskiego i zwrócenia uwagi słupszczan na dylematy młodzieży, akcja była również promocją spotkania ze znanym dziennikarzem i publicystą Marcinem Prokopem, które odbędzie się 25 marca o godz. 16 w auli Akademii Pomorskiej.

  Spotkanie będzie dotyczyło aktywizacji młodych ludzi w Słupsku i tego, w jaki sposób zatrzymać młodych w mieście. Po rozmowie z Marcinem Prokopem młodzież słupska będzie mogła się też zapoznać z ofertami pracy i możliwościami rozwoju w Słupsku.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!