MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Komendant Szkoły Policji w Słupsku przechodzi na emeryturę (zdjęcia)

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Komendant Szkoły Policji w Słupsku przechodzi na emeryturę
Komendant Szkoły Policji w Słupsku przechodzi na emeryturę Łukasz Capar
Po ośmiu latach na stanowisku komendanta Szkoły Policji i prawie 30 latach służby w mundurze policyjnym, inspektor Jacek Gil przechodzi na emeryturę. W piątek, 17 lipca, odbyło się oficjalne pożegnanie komendanta.

- Jestem dumny z tego, z kim przyszło mi pracować jako komendantowi Szkoły Policji w Słupsku. Tak samo miasto i policja mogą być dumni z absolwentów, którzy opuszczają mury szkoły, bo naprawdę jakość szkolenia, którą reprezentują moi współpracownicy, jest na najwyższym poziomie. Myślę, że to później przekłada się na sposób, w jaki służba policyjna jest pełniona w każdym zakątku naszego kraju - powiedział inspektor Jacek Gil w wywiadzie udzielonym "Głosowi" w związku z zakończeniem swojej służby w Słupsku.

Jacek Gil pracę w Policji rozpoczął w 1991 roku jako aplikant Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Skarżysku Kamiennej. Od 1995 roku był związany ze szkolnictwem policyjnym. W latach 1995-2005 pracował w Szkole Policji w Słupsku, gdzie pełnił m.in. służbę na stanowiskach: wykładowcy Zakładu Taktyki Kryminalnej, wykładowcy Wydziału Metodyki Szkolenia, a także eksperta Zespołu ds. Badań i Analiz Wydziału Metodyki Szkolenia. W 2004 roku objął stanowisko naczelnika Wydziału Organizacji Szkolenia.

W latach 2006-2012 sprawował funkcję zastępcy dyrektora Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji. W marcu 2012 r. został mianowany komendantem Szkoły Policji w Słupsku.

Insp. Jacek Gil jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe pogłębiał także poza granicami kraju, w tym m.in. w Wyższej Szkole Zawodowej Policji Brandenburgii w Basdorf w Niemczech, na Uniwersytecie Stanowym stanu Teksas w USA. W latach 2006-2009 był członkiem Zarządu Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej (MEPA). W latach 2009-2012 pełnił funkcję Koordynatora Ratownictwa Medycznego Policji. Był też członkiem wielu zespołów, w tym powoływanych między innymi przez Komendanta Głównego Policji, ministra właściwego w sprawach wewnętrznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W swojej karierze zawodowej insp. Jacek Gil został uhonorowany odznaczeniami, m.in. brązowym Krzyżem Zasługi, srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę, srebrną Odznaką Zasłużony Policjant.

ZOBACZ TAKŻE: Dzień otwarty w Szkole Policji w Słupsku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze piłkarzy po meczu Polska-Holandia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza