Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Komitet Lęborski Budżet Obywatelski bez kandydata na burmistrza

Sylwia Lis
Komitet Lęborski Budżet Obywatelski bez kandydata na burmistrza
Komitet Lęborski Budżet Obywatelski bez kandydata na burmistrza
W piątek w sali konferencyjnej inkubatora przedsiębiorczości KW Lęborski Budżet Obywatelski zainaugurował kampanię wyborczą. Chwali się młodymi kandydatami na radnych, ale nie wystawia nikogo na stanowisko burmistrza.

KW Lęborski Budżet Obywatelski zaprezentował program wyborczy i kandydatów na radnych. W wyborach do rady wystartują: Mateusz Piotrowski, lat 28, wykształcenie wyższe, PR manager w korporacji międzynarodowej, kawaler; Andrzej Łakocki, lat 48, nauczyciel gimnazjum, żonaty, 2 dzieci, hobby: muzyka i ekonomia; Marek Piotrowski, lat 30, wykształcenie wyższe, manager hotelu, żonaty, 1 dziecko, mocno związany z Lęborskim Klubem Sportowym Pogoń, współredaktor strony internetowej klubu; Sławomir Poklękowski, lat 40, ślusarz w firmie MEYN, żonaty; Marek Joniec, lat 21, student Politechniki Gdańskiej; Włodzimierz Klata, lat 51, przedsiębiorca w branży tłumaczeń, były burmistrz Lęborka; Ireneusz Mielewczyk, lat 37, przedsiębiorca budowlany, żonaty, dwoje dzieci, pasjonat motoryzacji; Anna Syldatk-Barzowska, lat 29, wykształcenie wyższe prawnicze, specjalista w zakresie kompleksowej obsługi prawnej w trójmiejskiej firmie leasingowej, hobby: psychologia i sport; Jarosław Gryń, lat 30, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (administracja), publicysta (m.in. pisma "Polski Szaniec" i "Patriota"), pracuje w przedsiębiorstwie handlowym; Arkadiusz Mielewczyk, lat 31, wykształcenie średnie, project manager w firmie budowlanej, żonaty, dwoje dzieci, autor budżetu obywatelskiego w Lęborku; Sebastian Syldatk, lat 31, wykształcenie wyższe, dyrektor okręgu ogólnopolskiej firmy branży handlowej.

Dlaczego nie ma kandydata na burmistrza? - Stowarzyszenie Lęborski Budżet Obywatelski zawsze było zainteresowane rozwiązywaniem ludzkich problemów i budowaniem społeczeństwa obywatelskiego oraz oddolnej samorządności - wyjaśnia Arkadiusz Mielewczyk z KW Lęborski Budżet Obywatelski. - W tym kontekście obsada prominentnych foteli, choć oczywiście ważna, schodzi na drugi plan. Byliśmy i jesteśmy zainteresowani przede wszystkim obywatelskim pilnowaniem wła­dzy. Dla nas kluczowe są kompetencje stanowiące i kontrolne rady miasta. Waż­na jest rola sprawnej i rzetelnej komisji rewizyjnej, budowanej na bazie bezstronnych i nieuwikłanych w personalne zależności radnych. Dostrzegamy szansę, że wśród kandydatów na stanowisko włodarza Lęborka znajdą się osoby gotowe uwzględnić w swoim programie postulaty stowarzyszenia Lęborski Budżet Obywatelski. Chodzi nam o wyzwolenie inicjatywy lokalnych środowisk, wdrażanie instrumentów proobywatelskich, takich jak budżet obywatelski, debaty społeczne, rady osiedli i przezroczystość władzy. Dlatego nie zamierzamy mieszać w politycznym tyglu i nie będziemy zgłaszać własnego kandydata na burmistrza. Dajemy za to młodych, wartościowych kandydatów, czego wyrazem jest średnia wieku wynosząca 34 lata. Reprezentują szeroki wachlarz wykształcenia: od zasadniczego do wyższego magisterskiego. Znają dobrze problemy miasta, gdyż wykonują zróżnicowane zawody: od ślusarza, przez studenta z własną działalnością gospodarczą, nauczyciela, po prawników, handlowców, managerów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza