Kompromitacja Roberta Biedronia w wywiadzie dla Radia ZET. Zwolennicy poglądu, że Robert Biedroń jako prezydent Słupska nie za miał zbyt dużego pojęcia o tym co się w mieście dzieje dostali znakomity argument. W piątek 24 kwietnia Robert Biedroń, kandydat na prezydenta RP z ramienia Lewicy, był rozmówcą Beaty Lubeckiej w programie „Gość Radia Zet”.
Było to dwa dni po internetowej debacie kandydatów na prezydenta na temat programów klimatycznych. Robert Biedroń wymienił wyłączanie z ruchu ulic w centrach miast, jak jeden z elementów programu walki o poprawę klimatu.
Kompromitacja Roberta Biedronia w wywiadzie dla Radia ZET
Na życzenie jednego z radiosłuchaczy dziennikarka prowadząca wywiad zadała Robertowi Biedroniowi proste pytanie: aby wymienił dwie ulice, które zamknął dla ograniczenia ruchu w centrum Słupska, kiedy był jego prezydentem. Pytanie to wyraźnie zbiło z tropu Roberta Biedronia. Zbierając z wyraźnym wysiłkiem myśli wreszcie wypalił: zamknąłem ulicę Nowobramską, i powtórzył to kilkukrotnie. Dociskany jeszcze przez redaktor Lubecką, jako drugą z ulic wymienił Juliana Tuwima.
W tym momencie każdy mieszkanie Słupska lub znający miasto, mógł tylko wybuchnąć śmiechem. Ruch samochodów na ulicy Nowobramskiej zniknął ostatecznie pod koniec lat siedemdziesiątych i od tamtego czasu jest wyłącznie traktem pieszym. Zabytkowa Nowa Brama, wlotowa i wylotowa dla ulicy Nowobramskiej, została zaślepiona i od lat 80. znajduje się w niej galeria i sklep z akcesoriami dla artystów. Słowem ulica Nowobramska jest deptakiem od ponad 40 lat.
Cały wywiad z Robertem Biedroniem w Radiu Zet znajdziesz tutaj
Jeśli chodzi o ulicę Tuwima, ona oczywiście także nigdy nie była zamykana w Słupsku celem ograniczenia ruchu związanego z ograniczeniem emisji spalin. Ani za kadencji Roberta Biedronia, ani innego prezydenta. Sparaliżowałoby to bowiem ruch w mieście, tak jak stało się to po zamknięciu z powodu remontu niewielkiego jej odcinka jesienią 2018 roku. Niewielkie odcinki Tuwima zamykano czasami jedynie na kilka godzin, w czasie imprez takich jak Sylwester, wyścig Tour de Pologne czy uroczystości państwowe na Placu Zwycięstwa.
Ulica Nowobramska (w czasach PRL-u ul. Gen. Aleksandra Zawadzkiego) to jedna z najstarszych ulic w mieście. Jej historia sięga jeszcze średniowiecza. W pierwszej połowie XX-wieku też nie była głównym traktem dla komunikacji kołowej, choć przebiegała tędy linia tramwajowa. Była to zawsze ulica sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Na początku XXI wieku straciła całkowicie na znaczeniu, które obecnie dzięki licznym kafejkom i działaniom rewitalizacyjnym i kulturalnym próbuje odzyskać.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Szydło: Zwykli Ukraińcy rozumieją, kto udzielił ich państwu prawdziwej pomocy
- Sadyści zamordowali popularnego DJ-a. Bili go kijem, oblewali wrzątkiem i zgwałcili
- Słynny aktor mówi o końcu kariery. Ten film może być jego ostatnim
- Wenezuelskie więzienie odbite z rąk mega-gangu. W akcji brało udział 11 tys. ludzi