Kompromitacja słupskich koszykarzy! Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 78:57 (zdjęcia, wideo)

Karol Sadowski
Kolejna porażka Energi Czarnych, tym razem z Anwilem Włocławek.
Kolejna porażka Energi Czarnych, tym razem z Anwilem Włocławek. Łukasz Capar
Pierwsza połowa wyjazdowego spotkania Energi Czarnych z Anwilem Włocławek dała nadzieję słupskim kibicom, że zespół wreszcie zacznie poprawnie funkcjonować. Niestety, owe oczekiwania rozwiała druga część meczu, którą podopieczni Mariusa Linartasa przegrali różnicą aż 19 punktów.

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk

Przed meczem Wojciech Kamiński, szkoleniowiec Rosy Radom, ostatniego rywala Anwilu Włocławek, stwierdził, że Energa Czarni nie istnieją bez swojego pierwszego rozgrywającego Todda Abernethy'ego. Co prawda Amerykanin wrócił do gry po kontuzji stopy, ale na parkiecie przebywał zaledwie 13 minut. Mimo to słupszczanie po raz kolejny doznali dotkliwej porażki.

Słupska drużyna ustępowała gospodarzom niemal w każdym elemencie gry. Sam Krzysztof Szubarga zanotował w meczu więcej asyst niż cała Energa Czarni razem wzięta (11 do 7). Tego dnia lepsi byliśmy tylko w liczbie zbiórek, które wygraliśmy 37:28.

Zawiodła przede wszystkim skuteczność. Fatalnie zagrali Robert Tomaszek (1/6 z gry) z Odedem Brandweinem (3/9 z gry), nie spisali się także Marcin Dutkiewicz i Levi Knutson. Jednak tak naprawdę na nic tego dnia szukać jakiegokolwiek jaskrawego punktu słupskiego zespołu. No może poza Mateuszem Kostrzewskim, zdobywcą 17 punktów i 6 zbiórek.

Trener Czarnych Marius Linartas zapowiedział na pomeczowej konferencji prasowej, że mimo kolejnego fatalnego występu swoich podopiecznych nie ma zamiaru podawać się do dymisji.

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 78:57 (21:15, 16:20, 20:11, 21:11)

Anwil: Ginyard 25, Szubarga 16, Hajrić 10, Weeden 9, Jovanović 6, Sokołowski 4, Boykin 3, Eitutavicius 3, Frasunkiewicz 2, Łapeta 0

Energa Czarni: Kostrzewski 17, Brandwein 7, Dabkus 7, Knutson 7, Nicholson 6, Dutkiewicz 5, Trice 5, Tomaszek 3, Abernethy 0, Nowakowski 0

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu.