Komunikacja Miejska w Szczecinku stawia na ekologiczne rozwiązania

Artykuł sponsorowany Komunikacja Miejska
Nowe autobusy elektryczne do konkursu Nasze Dobre z Pomorza zgłosiła firma Komunikacja Miejska Sp. z o.o. ze Szczecinka.

Szczecinecka Komunikacja Miejska autobusy elektryczne kupiła dzięki dofinansowaniu unijnemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Miasto ma dziś w swoim taborze 10 elektryków wyprodukowanych przez nieistniejącą już firmę Ursus Bus.

Autobusy jeżdżące po Szczecinku są ciche, wygodne, na jednym ładowaniu akumulatorów mogą przejechać co najmniej 160 km. Kosztowały – wraz z budową infrastruktury do ładowania akumulatorów – około 25 mln, z czego unijna dotacja wyniosła aż 17,5 mln zł.

Zdaniem firmy zmiana taboru na elektryczny to innowacyjny projekt mający na celu wprowadzenie w mieście nowoczesnego i ekologicznego transportu publicznego oraz przede wszystkim zmniejszenie emisji szkodliwych spalin. Dzięki temu mieszkańcy mogą korzystać z przyjaznego ekologicznego transportu, który ma ją zachęć ich do tego, żeby pozostawili samochody i przemieszczali się po mieście przy pomocy autobusów eklektycznych, co bezpośrednio będzie miało wpływ na jakość powietrza w mieście.

Dziś elektryki to blisko połowa szczecineckiego taboru – na 23 autobusów 10 jest elektrycznych. Komunikacja Miejska planuje kolejne ekologiczne zakupy – o ile tylko pojawi się kolejny projekt, który pozwoli obniżyć koszty zakupu nowych autobusów z napędem elektrycznym.

Więcej: www.km.szczecinek.pl

Materiał oryginalny: Komunikacja Miejska w Szczecinku stawia na ekologiczne rozwiązania - Głos Koszaliński

Dodaj ogłoszenie