Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs wygrał skoczny trus? Cóż to takiego? To po kaszubsku królik (WIDEO)

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Wideo
od 16 lat
Uroczyste otwarcie Strefy Aktywnego Wypoczynku i Edukacji przy ulicy Strażackiej w Parchowie. Koszt ponad 2 miliony złotych. Inwestycja sfinansowana z Polskiego Ładu. Przedsięwzięcie połączone było z "Bitwą Regionów", czyli konkursem kulinarnym, w którym rywalizowały Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu bytowskiego.

Mieszkańcy Parchowa mogą się cieszyć. Oficjalnie otwarto strefę aktywnego wypoczynku. To miejsce na rekreację, zabawę, a nawet ślub w plenerze.

Otwarcie strefy

Prace przy tworzeniu kompleksu rekreacyjnego trwały ponad rok. Inwestycja pochłonęła ponad dwa miliony złotych, pieniądze pochodziły z rządowego programu Polski Ład.

- Stworzenie takiego miejsca było moim marzeniem - mówi Andrzej Dołębski, wójt Parchowa. - W końcu te plany realizowały się. To nie stadion a strefa aktywnego wypoczynku, czyli na terenie byłego boiska piłkarskiego, nierównego, niezagospodarowanego powstała bieżnia. Jest wylana asfaltem, jej szerokość to trzy metry.

Wójt dodaje, że jest doskonale oświetlona, są tu też tutaj ławeczki. - Bieżnia ma zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę i jazdę na rowerkach, czy wrotkach - mówi. - Jest też miasteczko do nauki jazdy na rowerze i siłownia zewnętrzna. Zaplanowaliśmy też parkingi oraz scenę i wiatę rekreacyjną. To jest bezpieczne i przyjazne miejsce dla wszystkich, idealnie sprawdzi się na przykład ślub plenerowy czy inną rodzinną uroczystość. Wszystko jest wykończone eleganckimi nasadzeniami roślinnymi. Zmotoryzowani maja gdzie zaparkować, bo tuż przed wejściem jest obszerny parking.

Konkurs kulinarny

W tym samym dniu (niedziela) otwarciu strefy towarzyszyła tzw. "Bitwa Regionów", czyli konkurs kulinarnym, w którym rywalizowały Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu bytowskiego.
Było nie tylko smacznie, ale też wesoło i atrakcyjnie. W komisji oceniającej przygotowane dania zasiedli m.in. szef kuchni Hotel Kiston oraz aktor Mariusz Saniternik. Laureatki konkursu (1-2-3 miejsca) oprócz nagród finansowych otrzymali dodatkowo nagrody książkowe ufundowane przez Roma J. Fiszer.
Pierwsze miejsce zajęły panie z koła Borowianki, które przygotowały skocznego trusa (królika), drugie miejsce przypadło paniom z koła z Jamna - lin w sosie grzybowy, a trzecie panom z koła Żuki, którzy przygotowali kiszkę kaszubską.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza